Euroopa majandust tabab juba järgnevatel aastatel langustrend

Rubriik Majandus On
- Updated
©Vabakasutus
Euroopa Liit

Euroopa majandus oli vaevu endale peale suurt 2008-2012 finantskriisi jalgu alla saamas, kuid näib et 2017 aastal alanud kasvufaas ähvardab lühikeseks jääda. Äsja avaldatud majandusprognoosis langetas Euroopa Komisjon majanduskasvu väljavaateid järgnevateks aastateks oluliselt.

Euroopa Komisjoni sügisprognoosi kohaselt kahaneb sel aastal kasv euroalal 2,1 protsendile möödunud aasta 2,4 protsendilt, ja jätkub aeglustumist ka tulevatel aastatel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

2019. aastal peaks kasv aeglustuma juba 1,9 protsendile ja 2020. aastal 1,7 protsendile. Komisjoni eelduste kohaselt on suundumused samad ka Euroopa Liidus tervikuna, kus prognoositakse tänavuseks majanduskasvuks 2,2 protsenti, tuleval aastal 2 protsenti ja 2020. aastal 1,9 protsenti, teatas Euroopa Komisjon neljapäeval.

Prognoosis toodi välja, et Euroopa majanduskasvu pärsib maailmas suurenev ebakindlus, pinged rahvusvahelises kaubanduses ja naftahinna tõus. Kasvu toetavad tegurid peaksid muutuma aga üha rohkem riigisisesteks – näiteks palkade kasvust ja maksumeetmetest tulenev positiivne mõju eratarbimisele.

“Selline paigalseis näitab Euroopa Liidu kui maailmamajanduses kaasa rääkida sooviva ühenduse nõrkust, madalat konkurentsivõimet ja nigelat perspektiivi, ” kommenteeris uudist EKRE fraktsiooni poliitikanõunik Urmas Espenberg. “Euroopa Liit, mis loodi selleks, et tugevada Euroopa rahvusriikide majandusi võrreldes USA, Hiina ja teiste suurte jõududega, ei ole ennast õigustanud. Tegeletakse vaid üleeuroopalise bürokraatia edendamise, mitte majandusega. Majanduslikult on võitnud üksnes Saksamaa. Föderalism, milles Berliin ja Pariis näeb päästerõngast, on tegelikult hoopis EL hukatus, sest sellega pärsitakse ära ka rahvusriikide majandused. Suurbritannia tajus seda juba ammu ning lahkus. Ka Itaalia ei soovi alluda Brüsseli diktaadile. Seega muutuvad asjad Euroopas veelgi hullemaks ning 2019 aastal võivad Euroopas tervikuna võimule tulla rahvuslikult mõtlevad jõud.”

Allikas: BNS

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused