Euroopa Nõukogu raport tööjõukaubandusest: kas peaksime ennast sellest puudutatuna tundma?

Majandus,
Immigrandid
©AFP Photo/ Scanpix
Immigrandid

Eesti tööandjate seas on üha enam levimas soov lihtsustada töötajate sissevedu ja kuigi väidetakse, et eesmärgiks on tuua siia spetsialiste, “imporditakse” pigem odavat tööjõudu, näiteks ukrainlasi.

Tööjõukaubandus ja töötajate ärakasutamine kui “tänapäevane orjandus” on Euroopas tõusuteel, leiab Euroopa Nõukogu värske raport. Kõige suuremas riskigrupis on mehed, kes töötavad põllumajanduses, majutusettevõtluses ja kalanduses, vahendab ERR.

“Meie monitooring näitab, et üha enam ja enam inimesi kaubitsetakse Euroopas tööle kohutavatel tingimustel, nii riikide sees kui piiriüleselt,” ütles inimkaubandusvastase tegevuse ekspertgrupi president Siobhán Mullally. Raport näitab, et eriti suure ärakasutamise riski all on migrantidest töötajad, mis viitab ühtlasi internetis ja sotsiaalmeedias värbamisele kui kasvavale trendile. Ohvritele on tihtilugu vastumeelt oma lugudega välja tulla, kuna nad võivad karta riigist väljasaatmist.

Eesti politsei, maksu- ja tolliamet ning tööinspektsioon on Tallinnas, Harjumaal ja mujal Eestis tehtud kontrollimiste käigus leidnud nii töötavaid ukrainlastest illegaale kui ka mitmeid teisi tööjõuga seotud rikkumisi, seega ei maksa arvata, et meie tööandjad on väga seaduskuulelikud.

EKRE on mitmeid kordi juhtinud tähelepanu sellele, et odav tööjõud lööb alla riigi keskmise palga, aeglustab tehnoloogilist arengut ja sunnib eestlasi parema palga otsingul riigist lahkuma, mistõttu Eesti rahvastik vahetatakse võõraste sissetoomisega välja ning demograafiline olukord halveneb põlisrahva kahjuks veelgi. Eriti ohtlikud on Venemaalt, Ukrainast ja Valgevenest sissetoodavad võõrtöölised, sest nende kaudu muutub Eesti töökeskkond üha venekeelsemaks ja see keel hõivab Eesti ühiskonnas aina tugevamat positsiooni.

Vähem ohtlikumad pole tegelikult ka siia toodavad neegrid ja moslemid, kelle töökultuur, mentaliteet ja mõttemaailm on meile endise Nõukogude Liidu aladelt tulijate omast veelgi võõram ja põhjustab ühiskonnas täiendavaid konflikte. EKRE on õige nimega nimetanud ka aafriklaste toomist üle Vahemere, millega tegelevad ka inimõigusorganisatsioonid — tegu on ilmselge inimkaubandusega, mis toob kurjategijate tasku tohutuid summasid.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused