Helme ja Aas: Eesti Energia tootmisvõimsuse seiskamine pole lubatav! Peame säilitama energiasõltumatuse!

Majandus,
- Updated
©Scanpix
Martin Helme: 2023. aastani peab olema tagatud Narva elektrijaamades Eesti keskmine elektrivajadus, riigile on julgeolekukaalutlustel oluline tagada tootmisvõimsus ka kõrgtarbimise ajal. Seetõttu jääb kardetust oluliselt väiksemaks ka Eesti Energia koondamiste hulk.

Rahandusminister Martin Helme ning majandus- ja taristuminister Taavi Aas kinnitasid kohtumisel energeetikute ametiühingutega, et riigile on oluline säilitada energiasõltumatus ning keskmise tootmisvõimsuse reserv, mille tõttu ei ole lubatav seisata ajutise tururaskuse tõttu suurt osa Eesti Energia toomisvõimsusest.

Eesti Energia üldkoosolekuna andis rahandusminister Martin Helme teada omaniku ootuse, et ettevõttel tuleb tagada Eesti keskmine energiatootmise võimekus, mis tähendab, et säilib suurem osa töökohti põlevkivitööstuses, teatas rahandusministeerium.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Tuleb silmas pidada, et suurte muutuste tõttu fossiilenergialt väljumisel on Euroopas viimasel ajal toimunud mitmeid ulatuslikke elektrikatkestusi, me ei tohi sellist olukorda lubada Eestis,” ütles Helme.

“2023. aastani peab olema tagatud Narva elektrijaamades Eesti keskmine elektrivajadus, riigile on julgeolekukaalutlustel oluline tagada tootmisvõimsus ka kõrgtarbimise ajal. Seetõttu jääb kardetust oluliselt väiksemaks ka Eesti Energia koondamiste hulk,” lisas rahandusminister.

Helme sõnul on plaan jätta lisaks Auvere jaamale ja kahele rekonstrueeritud plokile tööle ka kaks vanemat tolmpõletuskatelt. See tagab, et koondatuid ei tule mitte tuhande ringis, vaid maksimaalselt 350. Eesti Energia töötab välja septembriks koondatute osas täpsema plaani.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas ütles, et Eesti ei saa riigina lubada, et me ei taga iseseisvalt oma energeetilist sõltumatust.

“Seega on kahtlemata vajalik, et Narva elektrijaamad säiliksid teatavas mahus ka tulevikus,” ütles Aas. “Samas energeetika arengut mõjutab terves maailmas aina enam keskkond ning sellega tuleb arvestada ka meil. Aga ülioluline on säilitada tasakaal tööjõuturu, majanduses ja keskkonna vahel ning üleminek põlevkivienergeetikalt taastuvenergiale ei tohi mõjutada Ida-Virumaa arengut.”

Aas lisas, et olukorra leevendamiseks on välja töötatud pakett Ida-Virumaa ja põlevkivisektori konkurentsivõime kasvatamiseks.

“Algatasime seadusemuudatuse, mis lubab Narva elektrijaamadel taastuvenergia tootmist ja hoiab stabiilsena Narva linna kaugkütte hinna,” märkis Aas. “Tänu väheväärtusliku biomassi kasutamisele Narva jaamades hoiame puhtana Eesti looduse ja tagatud töökohad Ida-Virumaal. Lisaks aitame põlevkivisektoril kiirendada üleminekut elektri tootmiselt õli tootmisele rafineerimistehase rajamisega.”

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused