Kaja Kallase näoline inflatsioon kiirenes juunis 22 protsendini, mis on euroala suurim kasv

Majandus,
©Erki Evestus
Kaja Kallase arusaam riigi poliitikast.

Reformierakonna ja Kaja Kallase valitsedes lööb inflatsioon rekordeid ja inimesed jõukus kahaneb.

Euroalal kiirenes aastainflatsioon Eurostati kiirhinnangu järgi juunis maikuu 8,1 protsendilt 8,6 protsendini; Eestis kiirenes inflatsioon aga eelduslikult 20,1 protsendilt 22 protsendini, mis oli ka euroala suurim kasv.

Eesti hinnakasvule järgnes Leedu, kus esialgsetel andmetel kiirenes inflatsioon maikuu 18,5 protsendilt juunis 20,5 protsendini. Eestile ja Leedule järgnesid Läti 19-protsendise ja Slovakkia 12,5-protsendise hinnakasvuga.

Nendest euroala liikmesriikidest, mille kohta on Eurostatil andmed, oli inflatsioon juunis 6,1 protsendiga aeglaseim Maltal, järgnesid 6,5 protsendiga Prantsusmaa ja 8,1 protsendiga Soome.

Euroala inflatsiooni kiirenemisesse panustasid juunis enim 41,9-protsendise kasvuga energiahinnad. Järgnesid 8,9 protsendiga toidu-, joogi- ja tubakakaubad, 4,3 protsendiga tööstuskaubad ning 3,4 protsendiga teenused.

Euroopa Keskpank (ECB) on seadnud uueks sümmeetriliseks inflatsioonieesmärgiks 2 protsenti keskpikas plaanis. Varem oli selleks veidi alla 2 protsendi. (BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused