Kaja Kallasel pole õigus: tuuleenergia ei ole põlevkivist oluliselt odavam

Majandus,
©UU
Tuuleenergia

Delfi analüüsis oma „faktikontrollis“, kas peaminister Kaja Kallasel on õigus, kui ta ütleb, et tuuleenergia on põlevkivist oluliselt odavam, jõudes järeldusele, et „pigem on“. Elektrikriisi-teemalises 18. jaanuari pöördumises Riigikogule väitis peaminister Kaja Kallas (Reformierakond), et “kõige odavam elekter tuleb tuuleparkidest, nii maismaa- kui meretuuleparkidest, siis hüdroenergiast, seejärel tuumaenergiast ja koostootmisjaamadest.”

Ta lisas: “Põlevkivi- ja söejaamad ning maagaasijaamad pakuvad energiat juba oluliselt kallimalt – hinnaerinevus võib olla mitmeid kuni kümneid kordi.”

Delfi kontrollis, kas tuuleparkidest tulev energia on põlevkivist tõesti odavam.

Paraku võrreldi vaid uue põlevkivi jaama ehitushinda ja Nelja Energia ostuhinda.

Selgelt on välja jäänud asjaolu, et põlevkivi jaamades puudub tuule puudumise komponent ja seda peab arvestama tuulejaamade kasulikkuse arvutamisel ning see fakt peab kajastuma energia omahinnas ja selle võrra tuleb tuuleenergia kallim. Siin tuleks arvestada lausa 50 % tuulevaikseid päevi, kus tuulejaam ei tooda energiat.

Seega on nimetatud faktikontroll täiesti valedel alustel ja seda on ka varem täheldatud.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused