Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

KOMMENTAAR Jutud põllumeeste rohepöördest on hundijutud

16.11.2021
On väga tõenäoline, et rohepöörajad ja loomakaitsjad jõuavad peagi piimakarjapidamise kallale.
© Uued Uudised

Kui Eestis ja kogu Euroopa Liidus algatatakse mingi kampaania ning ühtäkki on kogu ühiskond sellega päri, siis tasub ettevaatlik olla, seda enam, et sellised hurraa-ettevõtmised on väga hästi meeles nõukogude ajast.

Rohepööre on üks selliseid. Üleöö on äkki kõik rohelised ja tahavad Maad päästa. Kui siiras on see tahtmine tegelikkuses?

Eestis on näha, kuidas kõik on kliimameetmed üksmeelselt heaks kiitnud, kuid variserlikkus (või hoopis algse võimutruuduse kõrvalejätmine) hakkab ilmnema, kui üks või teine ettevõtjate katusorganisatsioon hakkab kiidusõnade järel vaikselt ja asjalikumalt lahti seletama, mida peaks seejuures arvestama ja tõdeb lõpuks, et rohepöördega peab siiski ettevaatlik olema. Üks selliseid on Põllumajandus-kaubanduskoda.

Mida põllumeestele rohepöördest ka ei räägitaks, on see kõik vale. Juba olemuslikult ei saa nad rohepöördest kasu lõigata. Eesti laiuskraadil peab põllumajandus väljavedamiseks saama dotatsioone või toetusi riigilt või ka Euroopa Liidult. Kliimameetmete kohta aga on juba ette teada, et see on kallis lõbu ning raha hakkab pigem vähem kui rohkem olema.

Eesti põllumehed on juba siiamaani kurtnud, et toetused ei ole piisavad, nad ei ole ka EL-is vanade liikmesriikidega täielikku võrdsust saavutanud, nüüd ollakse liidus juba tugevad keskmikud, toetused vähenevad, selga tulevad kallid kliimameetmed – mil moel hakkab põllumajandus rohepöördest võitma?

Kliimavõitlus ronib selga just põllumeeste põhilistele tootmisaladele – juba räägitakse sellest, kui hävituslik on lehma tagaosast väljuv kõhutuul, kui kahjulikud on väetised ja taimemürgid, ja nii edasi. Jutus on kahtlemata iva, aga iga sellise nähtuse vastu võitlemine poob põllumajanduse kohe kinni. Kompensatsioonimehhanismid ei hakka kohe kindlasti piisavalt mõjusad olema.

Põllumehed peaksid selliste võõrsilt tulnud võitlustega väga ettevaatlikud olema. Eesti loomakaitsjad saavutasid juba karusloomafarmide sulgemise, kuid ega sellega kõik lõppenud ole – nüüd ollakse puurikanade kallal ning mingid jutud käivad juba lehmade kunstliku seemendamise kahjulikkusest. Linnapreilidest loomakaitsjate algatatud loomarevolutsioon tõmbab maaelu ruttu kinni, kui nad oma tahtmised saavad. Ja vasakliberaalses ühiskonnas sellised tegelased saavadki.

Põllumeestel pole mingit põhjust rohepööret tunnustada, sest nemad on kaotajad igal juhul – toidutootmine on kliimahüsteerikute poolt üheks kahjulikuks asjanduseks kuulutatud, eriti liha tootmine. Neil on põhjust võidelda oma tootmisharude sulgemise vastu ja kui see ei õnnestu, eks siis sureb kogu ühiskond Maa nimel lihtsalt välja – mammuti küttimine on keelatud, inimene närigu muru, ja sedagi valikuliselt!