Koondamised jäävad ära: M.V.Wool taaskäivitab Harku kalatehase

Majandus,
©UU
M.V.Wooli toetajad korraldasid Toompeal meeleavalduse, ja tundub, et õiglus tuligi koju.

Kalatööstus M.V.Wool AS sai veterinaar- ja toiduametilt (VTA) kinnituse, et ettevõte võib jätkata tegevust Harku tehase logistikalaos, seega saab ettevõte Harku ja Vihterpalu tehases kokku jätta koondamata ligikaudu 75 inimest.

Alates reedest on ka taasavatud ettevõtte firmakauplus, Mati kalapood. Ettevõte taaskäivitab lähipäevil Harku tehases ka tootmise vastavalt Tallinna halduskohtu määrusele, teatas M.V.Wool.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Tootmise taaskäivitamisel valmistame kõigepealt proovipartii ja teavitame tulemustest VTA-d. Vastavalt ettevõtte proovivõtukavale kontrollib M.V.Wool kõiki tootepartiisid enne turule saatmist, et veenduda nende puhtuses,” ütles M.V.Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool pressiteates.

“Novembri lõpus tehtud ettekirjutuses märkis VTA, et tootmistegevuse peatamine kehtib seni, kuni listeeriabakter tüvega ST1247 on M.V.Wooli tegevuskohtades elimineeritud, sellest on VTA-d teavitatud ning amet on riikliku järelevalve käigus võetud uhtmeproovide analüüside alusel saanud sellele kinnituse. M.V.Wooli mõlema, Harku ja Vihterpalu tehase osas on see nõue täidetud,” lisas Vetevool.

VTA tegi otsuse pärast seda, kui Harku kalatehases pärast süvapuhastust võetud 105 pinnaproovi olid kolme akrediteeritud labori tulemuste põhjal puhtad ning M.V.Wool tegi VTA-le Harku tehase taaskäivitamise taotluse.

Tallinna Halduskohus otsustas neljapäeval rahuldada M.V.Wooli taotluse täiendava esialgse õiguskaitse abinõu kohaldamiseks. Kohtu määratud esialgne õiguskaitse ei rakendu toodangu osas, mille käitlemine on vastavalt 2019. aasta 25. novembri ettekirjutusele keelatud ja mille osas ei ole kohus varasemalt esialgset õiguskaitset rakendanud, näiteks enne ettekirjutuse tegemist toodetud külmsuitsutatud ja soolatud kalatooted.

M.V.Wool viis Harku kalatehases, logistikakeskuses ja Mati kalapoes 2019. aasta 26. novembrist 19. detsembrini läbi süvapuhastuse. Riikliku järelevalve raames võetud kõik 70 proovi ja 35 vastuproovi tööpindadelt, seadmetelt, põrandatelt, äravoolutrappidest ja mujalt olid listeeriavabad, mis näitas, et puhastus oli tõhus ja tulemuslik. Sellega sai täidetud VTA ettekirjutuses sätestatud tingimus.

Harku tehase taaskäivitamisel jääb ära veel ligikaudu 45 inimese koondamine, lisaks 30 inimesele, kes naasid tööle ettevõtte Vihterpalu tehasesse. Tootmisvõimsuste suurenemisel saab ettevõte tööle tagasi võtta veel rohkem töötajaid.

Vihterpalu tehas hakkas uuesti tööle 2. jaanuaril ning seal valmivad soolaheeringas, külm- ja kuumsuitsutooted heeringast ja teistest merekaladest, samuti heeringas erinevates kastmetes ning marineeritud tooted. Lõhe- ja forellitooted valmivad ettevõtte Harku tehases. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused