Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Läti ütleb “ei” IMF-i survele avada oma tööturg immigrantidele

-
03.07.2018
Rahvusmeelne Läti soovib ennast igalt suunalt kaitsta.
© Reuters/Scanpix

Globalistlik maailm hakkab üha räigemalt riikide suveräänsust lammutama, sundides neile peale lahendusi, mille üle tohivad otsustada vaid riikide demokraatlikult valitud võimuorganid.

Läti peaminister Māris Kučinskis ütles teisipäeva hommikul teleusutluses, et ei nõustu Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) hinnanguga, nagu kahjustaks Läti piiratud tööjõuturg riigi kasvuväljavaadet ning märkis, et on endiselt vastu tööjõuturu avamisele.

Peaministri sõnul on vara rääkida odava tööjõu lubamisest Lätti ning selle asemel tuleb mõelda, kuidas olemasolevaid ressursse paremini kasutada ja kuidas Lätti tagasi tuua sealt lahkunud eksperte, vahendab BNS.

Esmaspäeval teatas IMF, et piirangud tööturul võivat kahjustada Läti majanduskasvu keskpikas ja pikas perspektiivis. Kuivõrd väljaränne, eriti oskustööjõu puhul, on endiselt probleemiks, halvenevat ka Lätis olevate töötajate oskused, samas kui tööjõupuudus sunnib palkasid tõstma. See omakorda vähendavat Läti konkurentsivõimet, hoiatas IMF.

Rahvusvaheline Valuutafond soovitas olukorra lahendamiseks tööturul piiranguid lõdvendada ning soodustada töötajate migratsiooni. Läti on samas Balti riikide seas suurima venekeelsete migrantide kontingendiga maa ja tööjõuturu avamine vähendaks veelgi lätlaste osatähtsust. Kuivõrd tööjõu import lähtuks ilmselt slaavi riikidest, siis kaotaksid mõtte ka sellised saavutused, nagu käimasolev täielik üleminek lätikeelsele haridusele.

Globalistlike maailmaühenduste survele järeleandmine tähendab rahvusriikide kiirendatud hävimist. Üks valikutest on kahtlemata piirdumine tagasihoidlikuma majanduskasvuga, säilitades ja parandades võimalike vahenditega demograafilist olukorda. Heaks variandiks ongi Läti valitsuse plaan olla efektiivsem olemasolevate ressursside baasil ja tuua lätlased koju tagasi — massiimmigratsioon tööjõu vajaduse sildi all on halvim valik.