Läti ütleb “ei” IMF-i survele avada oma tööturg immigrantidele

Majandus,
©Reuters/Scanpix
Rahvusmeelne Läti soovib ennast igalt suunalt kaitsta.

Globalistlik maailm hakkab üha räigemalt riikide suveräänsust lammutama, sundides neile peale lahendusi, mille üle tohivad otsustada vaid riikide demokraatlikult valitud võimuorganid.

Läti peaminister Māris Kučinskis ütles teisipäeva hommikul teleusutluses, et ei nõustu Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) hinnanguga, nagu kahjustaks Läti piiratud tööjõuturg riigi kasvuväljavaadet ning märkis, et on endiselt vastu tööjõuturu avamisele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Peaministri sõnul on vara rääkida odava tööjõu lubamisest Lätti ning selle asemel tuleb mõelda, kuidas olemasolevaid ressursse paremini kasutada ja kuidas Lätti tagasi tuua sealt lahkunud eksperte, vahendab BNS.

Esmaspäeval teatas IMF, et piirangud tööturul võivat kahjustada Läti majanduskasvu keskpikas ja pikas perspektiivis. Kuivõrd väljaränne, eriti oskustööjõu puhul, on endiselt probleemiks, halvenevat ka Lätis olevate töötajate oskused, samas kui tööjõupuudus sunnib palkasid tõstma. See omakorda vähendavat Läti konkurentsivõimet, hoiatas IMF.

Rahvusvaheline Valuutafond soovitas olukorra lahendamiseks tööturul piiranguid lõdvendada ning soodustada töötajate migratsiooni. Läti on samas Balti riikide seas suurima venekeelsete migrantide kontingendiga maa ja tööjõuturu avamine vähendaks veelgi lätlaste osatähtsust. Kuivõrd tööjõu import lähtuks ilmselt slaavi riikidest, siis kaotaksid mõtte ka sellised saavutused, nagu käimasolev täielik üleminek lätikeelsele haridusele.

Globalistlike maailmaühenduste survele järeleandmine tähendab rahvusriikide kiirendatud hävimist. Üks valikutest on kahtlemata piirdumine tagasihoidlikuma majanduskasvuga, säilitades ja parandades võimalike vahenditega demograafilist olukorda. Heaks variandiks ongi Läti valitsuse plaan olla efektiivsem olemasolevate ressursside baasil ja tuua lätlased koju tagasi — massiimmigratsioon tööjõu vajaduse sildi all on halvim valik.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused