M.V.Wool võib tegevust osaliselt jätkata, täistootmise lubamise määravad uued proovid

Majandus,
©Scanpix
Listeeriaskandaali keskmes on M.V.Wool ja Mati kalapood.

Kalatööstus M.V.Wool ning veterinaar- ja toiduamet (VTA) jõudsid kokkuleppele, mis lubab ettevõttel tegevust osaliselt jätkata, ent tootmist firma esialgu siiski uuesti alustada ei saa.

Esmaspäevasel kohtuistungil tegi M.V.Wool ettepaneku, et VTA lubaks neil jätkata pakendatud kala sisseostmist, et nad saaksid seda kauplustele edasi vahendada. Teiseks sooviti luba jätkata marineeritud kala, peaasjalikult angerja müügiga, kuna see on kuumutatud ja pakendatud ning ükski listeeriabakter sellele ligi ei pääse. Nende ettepanekutega oli VTA sisuliselt nõus.

M.V.Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool ütles pärast kohtupäeva Postimehele, et ehkki nad võivad saada väikse vahevõidu, on rõõmustada veel vara, kuna ettevõtte põhitegevuse ehk tootmisega nad jätkata ei saa.

Teisipäeva jooksul peaks selguma, millistel tingimustel saab firma vahendustegevuse ja marineeritud kala müügiga jätkata. Sellest sõltub ka, kas ja kui palju töötajaid tagasi palgatakse. Praeguseks on kõik 125 inimest koondamisteate kätte saanud. Siiski andis Vetevool lootust, et muist töötajaid võetakse tagasi.

Esmaspäevasel istungil tegi Tallinna halduskohus VTA-le ja M.V.Woolile ettepaneku jõuda kompromissile 8. jaanuariks, pärast mida võetakse mõlema poole heakskiidul Harku ja Vihterpalu tehasest proovid ning saadetakse need analüüsimiseks kolme kohta: veterinaar- ja toidulaboratooriumisse, Tartus asuvasse Icosagen AS-i ning mõnele Läti või Soome riiklikule referentslaborile, et saada kolmanda poole sõltumatu hinnang.

Juhul kui kõik proovid on negatiivsed ja listeeriabakterit ei leita, on tõenäoline, et tehased pannakse taas tööle. Kui aga kasvõi üks neist proovidest näitab listeerialeidu, siis tehaste avamisest veel rääkida ei saa. (BNS-Postimees)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused