Mart Helme loobub hasartmängumaksu nõukogu liikme kohast

Eesti, Majandus,
- Updated
Mart Helme
©UuedUudised
Mart Helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme taandub suure töökoormuse tõttu hasartmängumaksu nõukogust. “Töökoormus on lihtsalt väga suur ja hasartmängumaksu nõukogu kokkusaamise ajad mulle ebamugavad. Need toimuvad tavaliselt esmaspäeviti, kui mul on vaja olla ka korruptsioonivastases komisjonis ja riigikaitsekomisjonis,” põhjendas Helme, miks ta esitas avalduse hasartmängumaksu komisjonist lahkumiseks.

Riigikogu võttis hasartmängumaksu nõukogu koosseisu muutmise eelnõu menetlusse. Eelnõu näeb ette nimetada Mart Helme asemel nõukogu liikmeks riigikogu liige, reformierakondlane Lauri Luik.

Hasartmängumaksu seaduse järgi moodustab hasartmängumaksust toetuste määramise nõukogu riigikogu, millesse kuulub kuus riigikogu liiget, üks haridus- ja teadusministeeriumi, üks kultuuriministeeriumi ja üks sotsiaalministeeriumi esindaja. Praegu on nõukogu liikmed Andres Ammas, Helmen Kütt, Mihhail Stalnuhhin, Andres Metsoja, Mart Helme ja Märt Sults riigikogust ning haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak, sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse ja kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused