Mart Järviku suured ja pidurdunud algatused näitavad, kui tõsise ministri Eesti läbi poliitmängurite intriigide kaotas

Majandus,
©UU
Mart Järvik

Üks tänane uudis ütleb, et koos maaeluminister Mart Järviku ametist lahkumisega on kriips peale tõmmatud tema suurematele algatustele.

ERR kirjutab: “Peaminister Jüri Ratase otsusega on lõpetatud 100-miljonilise asunikutalude programmi väljatöötamine, erimärgistatud diislikütuse süsteemi muutmine ja maaeluministeeriumi struktuurireform.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kolm küsimust, mille ettevalmistamine valitsuse istungiks on nüüd lõpetatud, olid Mart Järviku ministriks oleku aja peamised poliitilised algatused. Sisuliselt tähendab see seda, et kui ametisse astub uus minister, siis ta ise otsustab, mida ta tegema hakkab, märgib ERR.

Kava kohaselt oleks asunikutalude programmi maht olnud 100 miljonit eurot, millest 50 miljoniga oleks sihtasutus maad ostnud, mida asunikele välja rentida või müüa ja 50 miljonit oleks läinud asunikele laenudeks.

Järvikul oli plaanis lõpetada erimärgistatud kütuse müük ja hakata põllumeestele maksma PRIA kaudu hektaripõhist kütusetoetust, või siis piirata erikütuse kasutajate ringi.

Maaeluministeeriumi struktuurikavatses ta muuta selliselt, et toiduohutuse asekantsleri koht kaotatakse ja toiduohutuse valdkond jaotataks muude allüksuste vahel.

Ilmselt jätkab uus maaeluminister sama rida, kuid selle uudise oluliseks momendiks on see, kui oluliste asjadega tegeles ministeeriumis Mart Järvik ja kui palju ta suutis juba ära teha.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused