Martin Helmet ei üllata Jürgen Ligi torisemine: ju siis Reformierakonnal olid rahapesuga seoses teised prioriteedid

Majandus,
- Updated
©UU
Martin Helme pressikonverentsil.

Reformierakonna kunagine rahandusminister Jürgen Ligi ei väsi kritiseerimast praeguse rahandusministri Martin Helme (EKRE) käiku USA-s advokaadi juures seoses Danske rahapesujuhtumiga. Helme ütles, et Ligi käitumine teda ei üllata, sest Ligi ise ministrina olles rahapesu tõkestamisega silma ei paistnud.

„Rahandusministeeriumi põhimääruse kohaselt on rahapesu tõkestamine ja sellega seotud tegevuste koordineerimine rahandusministeeriumi põhiülesanne,“ kommenteeris Helme, lisades, et kui Jürgen Ligi seda ei teadnud, siis see teda eriti ei üllata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme: „Tuletan Jürgen Ligile meelde, et rahandusminister on rahapesu tõkestamise ja terrorismi rahastamise tõkestamise valitsuskomisjoni esimees. Kui ma olen olnud siin valitsuses alates aprilli lõpust ja neid koosolekuid on olnud kolm korda, siis ma olen ka kõigil kolmel korral kohal olnud. Jürgen Ligi oli kogu oma ametiajal jooksul vist ühel korral selles komisjonis kohal.“

Helme leiab, et võimalikud trahvid, mida pangad ilmselt peavad maksma on ka väga oluline lisandus riigieelarvesse ja riigieelarve tegemine ning selle planeerimine on otseselt rahandusministri ülesanne. Täpselt samamoodi on rahandusministeeriumi põhimääruse järgi rahandusministri ülesanne kõik see, mis puudutab panganduspoliitikat. Lisaks on Martin Helme rahandusministrina ka finantsinspektsiooni nõukogu esimees, kes tegeleb samuti rahapesu tõkestamisega ja pangandusega.

„Ma ei tea, kes see õigem minister veel on, kes peaks rahapesu tõkestamisega tegelema Eestis,“ ütles Helme, lisades, et õigusrikkumise puhul peavad kõik ametiasutused ja ministeeriumid tegema koostööd. „Siin tulebki selge vahe Reformierakonna rahandusministrite ja praeguse valitsuse rahandusministri vahel, sest praeguse valitsuse puhul on rahapesu tõkestamine selge poliitiline prioriteet,“ rõhutas Martin Helme.

Martin Helme arutas äsja USAd külastades ühes rahvusvahelises advokaadibüroos, kuidas tagada, et Ameerika võimude poolt algatatud uurimised Eestis tegutsenud pankade rahapesu rikkumistes, mis lõpevad väga tõenäoliselt ülisuurte trahvidega, toimuks nii, et Eesti oleks protsessis kogu aeg kaasatud ning valdav osa trahvist laekuks lõpuks Eesti eelarvesse.

Ligi kommenteeris, et valitsus peab selle asjaga tegelema, kuid Eesti puhul teeb seda vale minister — see on justiitsministri valdkond. Sellest pasundas keskeakriisi juba ammu ületama pidanud Jürgen Ligi meedias juba varem, kuid viha EKRE ja praeguse valitsuse vastu on nii suur, et tema triaad sellest jätkus veel pikalt ka eile „Ringvaates“.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused