Meeletu rahapesu Danske panga Eesti filiaalis

Rubriik Majandus On
- Updated
©PM/Scanpix
Danske panga Eesti filiaal Narva maanteel

Danske Banki Eesti filiaali kaudu võidi pesta koguni 7 miljardit eurot, mida on enam kui kaks korda rohkem kui esialgu arvati ning mis teeb sellest ühe suurima teadaoleva rahapesu juhtumi Euroopas, kirjutab Bloomberg.

Bloomberg märkis, et kolmapäeval Taani ärilehe Berlinske kajastatud summa moodustab umbes kolmandiku Danske turuväärtusest ja pea 3 protsenti Taani sisemajanduse koguproduktist (SKP). Eesti SKP-st moodustab see summa samuti peaaegu kolmandiku.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Taani majandusministri Rasmus Jarlovi sõnul on vaja selgeks teha kui palju Danske Bank Eestis toimunud rahapesu kaudu kasumit teenis ning siis see tulu konfiskeerida, kirjutab Bloomberg.

“On väga tähtis teada saada, kui suurt kasumit rahapesult teeniti,” ütles Jarlov ajalehele Jyllands-Posten. “Ilmselgelt pole see rahuldav olukord, kui teeniti üüratuid summasid rahapesult ja see raha on endiselt Danske Bankis. See käib minu ja kõigi teiste õiglustunde vastu.”

Jarlovi sõnul alustab Taani finantsjärelevalve Danske rahapesuga seoses uut uurimist, seda pärast teisipäevast paljastust, et Danske Eesti filiaali kaudu võidi pesta 7 miljardit eurot, ehk kaks korda enam kui esialgu kahtlustati.

Kes ja kui palju vaheltkasu said Eesti kodanikud, pole veel samuti teada, kuid kindlasti olid korruptsioonisummad kolossaalsed.

Möödunud aasta septembris teatas Danske Bank, et on laiendanud oma Eesti filiaali klientide ja ülekannete uurimist aastatele 2007 kuni 2015. Uurimist määrati juhtima Taani luureagentuuri endine juht Jens Madsen.

Oktoobris võttis Pariisi esimese astme kohus uurimise alla võimaliku rahapesu juhtumi Danske Banki Eesti filiaalis vahemikus 2008 kuni 2011. Taani ärilehe Berlingske andmeil on Prantsuse uurimine seotud Vene advokaadi Sergei Magnitski juhtumiga.

Danske Bank teatas aprilli lõpus, et lõpetab lähitulevikus Balti riikides era- ja äriklientide teenindamisest, edaspidi keskendub Baltikumis vaid Põhjamaade klientide tütarettevõtete ja rahvusvaheliste korporatsioonide teenindamisele.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused