Minister Kaimar Karu kutsus lähiriike X-teega liituma

Eesti, Majandus,
- Updated
©UU
Kaimar Karu

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu (EKRE) kutsus kohtumisel Põhjala ja Balti kolleegidega ka teisi piirkonna riike liituma andmevahetuskihiga X-tee.

Minister arutas kolleegidega kohtumisel Riias piirkonna digitaalse arengu, e-valitsemise lahenduste ja edasiste koostöökohtade üle. “Põhjala ja Baltikumi piirkond on minu hinnangul maailmas kõige pragmaatilisem,” ütles Karu pressiteate vahendusel.

“Siin on riikide vahel juba täna tihe koostöö praktiliste lahenduste leidmisel ja rakendamisel, kuid selle pinnalt on edasisi võimalusi palju. Kui me räägime piiriülestest e-teenustest, siis on oluline leida viis, kuidas neid teenuseid eri riikide vahel ka turvaliselt kasutada. Siinkohal tulebki mängu meie e-riigi au ja uhkus – X-tee,” rääkis minister.

Eesti teeb X-tee tuumtehnoloogia arendamiseks Eesti-Soome ühiskonsortsiumi (MTÜ Nordic Institute for Interoperability Solutions, NIIS) kaudu koostööd Soome, Islandi ja Fääri saartega.

NIIS-i eesmärk on tagada X-tee ja teiste piiriüleste e-valitsemise taristu osade arendamine ja strateegiline juhtimine. Konsortsiumi töö on Eesti strateegiliseks huviks, et tagada X-tee kõrgem kvaliteet ja rahvusvaheline koosvõime, samas optimeerida ka arenduskulusid ja -korraldust.

Minister Kaimar Karu kohtus visiidil Põhjala-Balti ministritega ka Läti presidendi Egils Letvitsiga ning osales rahvusvahelisel 5G ümarlaual, lisaks kohtus ta Norra digitaliseerimise ministri Nikolai Astrupiga.

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused