Minister Karu soovitab Ida-Virumaale rajada ka vesinikutehase

Eesti, Majandus,
©UU
Kaimar Karu

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu pakkus Ida-Virumaa arengu kiirendamiseks välja ettepaneku vesinikutehase rajamiseks, mille investeeringu hinnanguline suurus on 200 miljonit. Lisaks soovitab minister Karu olmejäätmete kogumise kõrval võtta suund jäätmeplastide ümbertöötlemisele.

Karu saatis vastuse riigihalduse minister Jaak Aabi poolt saadetud üleskutsele, kus eri valdkondade ministrid pidid välja käima ettepanekuid Ida-Viru arengu kiirendamiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiamiknister pakkus muude ettepanekute seas välja kolme uue tehase rajamist, mille hinnanguline koguinvesteering oleks 800 miljonit eurot, vahendas ERR.

Kui varem on juttu olnud põlevkiviõli väärindamise ehk põlevkiviõli rafineerimistehase rajamisest (investeeringu maht ca 600 miljonit eurot) ja CO2 sidumise ehk süsihappegaasi sidumise tehase rajamisest Auverre (investeeringu maht ca 200 miljonit), siis Karu ettepanekutes on kolmandana ka vesinikutehase rajamine, mis oleks seotud Eesti Energia õlitehasega.

Lisaks märkis minister, et oluline on ringmajanduse arendamine Ida-Virumaal, sest ringmajandusega jõulisemalt tegelemine on möödapääsmatu. Kemikaalide ringlus on üks osa ringmajandusest ning Ida-Virumaal on Karu sõnul paljuski olemas vastav kompetents just keemiatööstuses.

Riigikogus moodustati umbes kuu aja eest ka modernse tehnoloogia, energeetika ja teadusuuringute toetusrühma Tuleviku Eesti, mille esimees on EKRE saadik Paul Puustusmaa. Tema sõnul on toetusrühma eesmärgiks uute, ratsionaalsete ja innovaatiliste teaduslik-tehniliste lahenduste leidmine, nende rakendamine erinevates majandusvaldkondades ning sidumine meie riigi vajaduste ja rikkustega.

Toetusrühma tegevusvaldkondadeks on muu hulgas aatomienergeetika, tuule- ja hüdrotaastuvenergia, vesiniktehnoloogia jms.

 

Kommentaarid

2 commentsOn Minister Karu soovitab Ida-Virumaale rajada ka vesinikutehase

  • Avatar

    Karu saatis vastuse riigihalduse minister Jaak Aabi poolt saadetud üleskutsele, kus eri valdkondade ministrid pidid välja käima ettepanekuid Ida-Viru arengu kiirendamiseks.

  • Avatar

    Ujuvtehastes või merre rajatud platvormidel süva- ja pinnavee temperatuuride erinevust kasutades, saab soojuspumba abil ammutada piiramatus koguses energiat. Koos päikese ja tuuleenergiaga saab seda energiat kasutada vesiniku ja hapniku tootmiseks. Toorainet on piiramatult ning tootmisjäägiks on tervet Mendelejevi tabelit sisaldav mineraalne sete.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused