Minister Kert Kingo: Eesti Post peab kojukande tagama kõikidele inimestele, sõltumata nende elukohast!

Majandus,
©Scanpix
Lehtede kojukanne peab jääma, leiab minister Kert Kingo.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo sõnul peab Eesti Post suutma kirjad viia kõikide inimesteni ning seda sõltumata nende elukohast.

Minister külastas kolmapäeval Eesti Posti uut logistikakeskust Rae vallas ning arutas ettevõtte juhtidega, kuidas postiteenus lähemate aastate jooksul areneda võiks. Seejuures tõdeti ühiselt, et postiteenus on langevatest mahtudest hoolimata Eesti rahvale oluline ning riigi ja Eesti Posti ühine eesmärk on selle jätkuvuse tagamine ning jõudmine kõigi Eesti elanikeni, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kindlasti tuleb postitöötajate palku tõsta, aga mõtlema peab ka sellele, kuidas ettevõtet parimal viisil juhtida. Oleme väike riik ja me peame jõudma kojukande teenusega iga inimeseni, sõltumata tema elukohast,” ütles Kingo.

Minister märkis, et kirjakandja on kogukonnas oluline inimene, kes jõuab inimesteni peaaegu iga päev ning taoline võrgustik annab tema arvates suured võimalused.

“Tuleks kaaluda uusi ideid, kuidas saada kirjakandja rolli veel suuremaks ning olemasoleva võrgustiku võimalusi paremini kasutada. Siin on oluline koostöö teiste riigiasutuste ja ministeeriumitega, et leida koos osutatavaid riigile olulisi teenuseid ja läbi selle tagada ka postivõrgu jätkusuutlik finantseerimine,” lisas Kingo.

Seejuures tegi konkurentsiamet Eesti Postile ettekirjutuse, millega kohustas ettevõtjat viima kirisaadetiste edastamise teenuse kvaliteedi ja postkontorite arvu postiseaduse nõuetega vastavusse.

Postiseaduse kohaselt tuleb vähemalt 90 protsenti siseriiklikest lihtkirjadest toimetada saajale kätte järgmisel tööpäeval pärast kirja üleandmist teenuse osutajale. 2018. aastal viidi vaid 76 protsenti kirjadest saajale kätte järgmiseks tööpäevaks ning tulemus ei paranenud ka 2019. aasta alguses.

Amet kohustas postifirmat viima kirisaadetiste edastamise teenuse kvaliteedi postiseadusega vastavusse hiljemalt 2020. aasta 1. jaanuariks.

Ühtlasi tuvastas konkurentsiamet, et Jõelähtme vallas ja Elva vallas on universaalse postiteenuse postkontorite arv kummaski vallas ühe võrra väiksem, kui olema peab, mistõttu kohustas amet Eesti Posti avama ühe täiendava postkontori Jõelähtme vallas hiljemalt 2020. aasta 1. jaanuaril ja ühe täiendava postkontori Elva vallas tänavu 1. oktoobril.

Juuni alguses teatas konkurentsiamet, et riiklik postifirma Omniva ei tohi kehtiva postiseaduse järgi ilma saaja nõusolekuta lihtkirju ja perioodikat pakiautomaati suunata, vaid peab kirjad ja perioodika tooma inimeste postkasti.

UU

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused