Naised roolis: soolise palgalõhe kaotamine ei vaja mitte ideoloogilist võitlust, vaid soodsaid tingimusi

Rubriik Majandus On
©Uued Uudised
Naised on ühistranspordi roolis juba tavapärane nähtus, kusjuures nad teenivad meestest rohkemgi- Pilt on illustratiivne.

Eestis, nagu kogu Läänes, on meeste ja naiste erinevate palganumbrite probleemi nähtud “toksilises maskuliinsuses” ja meeste pahatahtlikkuses ning mindud ideoloogiliste võitluste teed, samas kui kitsaskohad on lahendatavad ka mehi ja naisi vastandamata.

BNS vahendab uudist “Koroonakriis kasvatas ühissõidukijuhi ameti populaarsust”, milles selgub TLT personaliosakonna juhataja Janika Seppori kaudu, et iseäranis tähelepanuväärne on, et bussijuhi ameti populaarsus on kasvanud naiste seas. „Üha enam soovivad ühissõidukijuhi ja seejuures bussjuhina tööle asuda naised, kuni 13 protsenti bussijuhtidest on täna TLT-s juba naisjuhid,“ rõhutas Seppor. Naiste seas on populaarne ka trammijuhi amet.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Statistikaameti andmetel oli naiste brutotunnitasu 2020. aastal 15,6 protsenti väiksem kui meestel, samas vähenes sooline palgalõhe aastaga 1,5 protsendipunkti, vahendab BNS. Sarnaselt 2019. aastaga oli ka eelmisel aastal veonduse ja laonduse tegevusala ainus, kus naised teenisid meestest rohkem.

Seega asuvad naised üha rohkem reisijaid vedavate sõidukite rooli ja teenivad seal meestest rohkemgi. Miski hakkab paika loksuma ja täiesti ilma Liisa Pakosta barrikaadideta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused