Ööklubid nõuavad valitsuselt avalike ürituste õhtuse ajapiirangu kaotamist

Majandus,
©Uued Uudised
Tallinna linnavalitsus ei leidnud Ukraina toetuseks parimat kohta, kui Lembitu nime kandva pargi. Pilt on illustratiivne.. Pilt on illustratiivne.

29 ööklubi pöördusid kollektiivselt valitsuse poole, kuna soovivad ühelt valdkonna drastilise käibelanguse, teisalt COVID-19 omikrontüve leviku tõttu avalike ürituste kella 23.00 algava toimumiskeelu kaotamist ning asendamist vaktsiinipassi ning eelneva negatiivse testitulemuse nõudmisega.

Ööklubid toonitavad ühiskirjas, et nende tavapärane majandustegevus toimub öisel ajal, üldjuhul kell 23.00–04.00. Valitsuse korralduse tõttu on sellel ajal ettevõtjate majandustegevus täielikult keelatud, mistõttu allakirjutanud ettevõtjate käive langes 2021. aasta novembris ja detsembris võrreldes oktoobriga 97 protsenti.

“Sellest johtuvalt on ettevõtjad silmitsi olukorraga, kus kulude optimeerimine on võimatu ning mitmeid ettevõtteid ähvardab tegevuse lõpetamine, sealhulgas pankrot,” nendivad nad, toonitades, et käibe langus ei ole seotud klientide soovimatusega asutusi külastada ega turistide vähesusega, vaid otseselt regulaatori sekkumisega vabasse turumajandusse.

“Teatud asutuste täielik kellaajaline keeld pole tasakaalus ülejäänud ühiskondlike piirangutega,” leiavad ööklubid. Ühtlasi juhivad nad tähelepanu asjaolule, et keelatud ei ole muud kogunemised ega üritused, vaid üritused ning kogunemised avalikes ruumides alates kell 23.00. Mitteavalikes ruumides toimuvad kogunemised ja üritused jätkuvalt ka pärast kella 23.00, üldjuhul ilma testimise, COVID-19 tõendi kontrolli ning teiste oluliste turvameetmeteta.

Käibelanguse tõttu ei ole ettevõtete sõnul enam võimalik tasuda tegevuskeelu ajal tekkinud ettevõtete ülalpidamiseks vajalikke vältimatuid kulusid, sealhulgas tööjõu-, rendi- ja kommunaalkulud. “Neid asjaolusid silmas pidades leiame, et ainsat täieliku keelu all olevat sektorit tuleks solidaarselt toetada, kuna hetkel kannavad ettevõtjad võrreldes teistega ebaproportsionaalselt rasket koormat viirusega võitlemisel,” toonitavad allakirjutanud.

Seega uue, omikrontüve leviku valguses teevad ööklubid ettepaneku kaotada võimalikult kiiresti kellaajaline piirang ja asendada see vaktsiinipassi ning eelneva negatiivse testitulemuse nõudmisega. Antud lahendus võimaldaks edaspidi ettevõtetel tegutseda ilma riigipoolse abita.

Lisaks soovitavad ettevõtjad sektori abimeetmetena kaaluda kultuuriministeeriumi eelnevaid toetusmehhanisme, mis on asjaosalistega koostöös kuude jooksul välja töötatud, arvestades erinevaid nüansse ja sisulisi valdkonna aspekte.

Pöördumisele kirjutasid alla ööklubid CatHouse, Cheers, Club 9/11, Club Africa, Club Baila, Club Diva, Club Hollywood, Club Lounge, Club Maasikas, Club Münt, Club Prive, Club Studio, Club Sugar, Club Sunset, Club Tartu, Club Vabank, Club Venus, D3, Geneva Club, Globe, Hall, Helitehas, Klondaik, Level, Mjau, Privileeg, Red, Shooters ja Vaarikas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused