Põhjust uhke olla – taastuvenergia osakaal oli mullu Eestis EL-ist mitmekordselt suurem

Rubriik Majandus On
- Updated
Eesti on jõudumööda loobunud saastavamatest energiaallikatest ja läinud üle taastuvenergiale – seda ka kliimapaanikata. Pilt on illustratiivne.

Kuigi Eesti mürkrohelised ja padupunased sarjavad valitsust kliimahüsteeriast eemalejäämise pärast, on riigil põhjust hoopis uhke olla.

Taastuvenergia osakaal kogu kütte- ja jahutussüsteemides kasutatavast energiast oli Eestis möödunud aastal 52,3 protsenti, Euroopa Liidus (EL) keskmiselt aga 22,1 protsenti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samas on taastuvenergia osakaal EL-i majapidamiste, tööstusettevõtete ja teiste asutuste kütmiseks kasutava energia kogumahust viimase 15 aasta jooksul pea kahekordistunud. 2004. aastal oli näitaja vaid 11,7 protsenti, selgus Eurostati andmetest.

2018. aastaga võrreldes tõusis näitaja 0,9 protsendipunkti. Seejuures suurenes taastuvenergia osakaal 20 liikmesriigis, seda enim ehk 9,1 punkti Slovakkias, 2,9 punkti Soomes ja 2,5 punkti Taanis.

2019. aastal oli suurim taastuvenergia kasutaja Rootsi, kus kütte- ja jahutussüsteemides kasutatavast energiast tuli taastuvatest allikatest 66,1 protsenti. Lätis oli näitaja 57,8 protsenti, Soomes 57,5 protsenti.

Teisalt vähim kasutas taastuvenergiat Iirimaa, kus selle osakaal kütteenergiast oli vaid 6,3 protsenti. Järgnesid 7,1 protsendiga Holland, 8,3 protsendiga Belgia ning 8,7 protsendiga Luksemburg. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused