Poliitiliste ja majanduslike vapustustega harjunud sakslaste kullausk on jätkuvalt tugev

Majandus,
©Reuters/Scanpix
Kullakangid Tokio börsil.

Valuutavahetuse ja investeerimiskulla ostu-müügiga tegelev Eesti ettevõte Tavid AS kirjutas detsembris sellest, et sakslased on asunud kiirkorras kulda kokku ostma.

Euroopa majandusmootoriks olev maailma viies majandusvõim Saksamaa on hästi tuntud kui kontinendi suurim füüsilise kulla turg. Viimase sajandi vältel mitu maailmasõda, hüperinflatsiooni ja rahareformi üle elanud sakslased tunnevad hästi kulla rolli kõige kindlama varaliigina ning on maailmas esirinnas erakätes oleva kulla poolest ühe isiku kohta.

Eelmise aasta viimastel kuudel hüppeliselt kasvanud nõudluse on tinginud Saksamaa rahandusministeeriumis valminud seaduseelnõu, mille kohaselt langetatakse anonüümselt ehk ilma isikuandmeid registreerimata kulla soetamise tehingusumma piirmäär 10 000 eurolt 2000 euro peale. Seadusemuudatus on osa Euroopa Liidu ülese rahapesuvastase direktiivi AMLD5 rakendamisest Saksa seadusandluses.

Viimati langetati anonüümse(ma)lt kulla soetamise limiiti Saksamaal 2017. aastal, mil minimaalse aruandlusega kulla ostmise piirmääraks seati 15 000 eurot. Seaduse jõustumise ajaks on märgitud 1. jaanuaril 2020.

Pankade madalate (viimasel ajal ka negatiivsete) intressimäärade poliitika on Saksamaal muutnud kulla üha populaarsemaks investeeringuks finantsinstrumentidesse usku kaotavate sakslaste seas.

Allikas: Tavid AS

Kommentaarid

One commentOn Poliitiliste ja majanduslike vapustustega harjunud sakslaste kullausk on jätkuvalt tugev

  • Avatar
    Leo Viller

    Nn Suure Depressiooni aegadel, kui USA presidendiks sai 1932. aastal F D Roosevelt, anti välja seadus, mille kohaselt kõik usakad pidid oma kulla rangete karistuste ähvardusel ametliku hinnaga riigile müüma. Eelnevatel aastatel oli kulla hind spekulatsioonide tulemusena muidugi üsna kõrgeks aetud. Kui vaja, tehakse need lollid ” anonüümsed ” sakslased kiiresti kindlaks

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused