Prantsusmaa ja Saksamaa ei kaitse Ukraina huvisid

Kertši sild

Saksa kantsler Angela Merkel lükkas tagasi USA asepresidendi Michael Pence’i ettepaneku saata Saksa sõjalaevad Musta ja Aasovi mere ühenduspunkti Kertši väina, edastas agentuur Bloomberg oma allikatele viidates.

Nende kohaselt olla Pence kutsunud Merkelit 16. veebruaril Müncheni julgeolekukonverentsil üles saatma Saksa laevu Kertši väina, “näitamaks (Vene presidendile Vladimir) Putinile, et lääneriigid ei loobu nende vete kasutamisest,” ütlesid tundmatuks jääda soovivad allikad.

Nende sõnutsi kantsler keeldus, mainides kahtlusi, millest ennist rääkis Ukraina president Petro Porošenko. Allikad märkisid, et Merkel kavatses koordineeritult Prantsusmaaga saata sinna laevarühma üksikmanöövrina, kuid Porošenko ütles, et “küsimuse lahendamiseks sellest ei piisa ning tagada tuleb pidev läbipääs väinast”.

Allikate teatel olla “sellest ettepanekust keeldunud ka Prantsusmaa, pidades seda mittevajalikuks provokatsiooniks”. Tundub, et nii Saksamaa kui ka Prantsusmaa on otsustanud tülika Ukraina Venemaale ohverdada.

Allikas: Interfax

Kommentaarid