President Donald Trump Davosis: “Me ei lase äärmuslikel vasakpoolsetel iial hävitada oma majandust”

Majandus,
- Updated
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
President Trump saabumas Davosi majandusfoorumile.

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump võis Maailma Majandusfoorumil Davosis tunda rõõmu oma rahvusliku majanduspoliitika edukäigu üle.

„Riigi kõige olulisem kohustus on seista omaenda kodanike eest,“ ütles Trump globaalse eliidi ees esinedes. „Vaid sellest tõsiasjast lähtudes on võimalik tugevdada usku ja usaldust turgudel. Ainult siis, kui valitsus seab esiplaanile omaenda inimeste huvid, pühenduvad inimesed täielikult oma rahvuse ja riigi tulevikule.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Trump tõi välja, et tema presidendiks valimisest saadik on USA-s loodud juurde enam kui seitse miljonit uut töökohta ning tööpuudus on viimase 50 aasta madalaimal tasemel. Samuti on tänu Trumpi majanduspoliitikale toimunud palgatõus ja suurenenud leibkondade sissetulekud.

„Töötajakeskne, kodanikukeskne, perekonnakeskne poliitika näitab hästi, kuidas riigil on võimalik kogu rahva heaolu nimel koostööd tegevate kogukondade, ettevõtete ja valitsuse abiga õitsele puhkeda,“ ütles Trump. Ta pidas ühtlasi oma rahvuskeskset majanduspoliitikat eeskujuks kogu maailmale.

Samas kritiseeris Trump USA varasemaid kaubandusleppeid, mis olid tema sõnul kahjulikud Ameerika tööstusele ja kiitis uusi leppeid Hiina, Mehhiko, Kanada ja teiste riikidega. „See on ka üks peamisi põhjuseid, miks ma uuesti kandideerin,“ ütles ta ja meenutas seda, kuidas varasemad administratsioonid lasid töökohtadel ja tööstusettevõtetel riigist lahkuda.

Trump ei nõustunud ka ülemaailmset majandus- ja keskkonnakatastroofi ennustanud kriitikute ning ekspertidega. „Paanikatekitajad nõuavad alati ühte ja sama – täielikku võimu, et valitseda, kujundada ümber ja kontrollida meie elu,“ ütles ta. „Me ei lase äärmuslikel vasakpoolsetel iial hävitada oma majandust, lõhkuda meie riiki ega kahjustada meie vabadust.“

Ühtlasi kutsus Trump kõiki üles seisma vastu bürokraatidele, kes koormavad riike asjatute regulatsioonide ning valitsuse kontrolliga. „Järgige meie eeskuju ja vabastage oma kodanikud bürokraatia lömastava raskuse alt,“ sõnas ta. „Nii saate te juhtida oma riiki nii, nagu te tahate.“

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused