Rail Baltic kõrbeb? Projekt kallineb ja hilineb

Majandus,
- Updated
©Uued Uudised
Rail Balticu puhul pakuti välja lihtsamat versiooni senise raudteevõrgubaasil, aga suurushullustuses seda ei kuulatud. Pilt on illustratiivne.

Rail Balticut peavad väga paljud riskantseks ja ebaõnnestunud projektiks ja see saab aina kinnitust.

ERR kirjutab: “Neljapäeval kinnitas valitsus Rail Balticu projekti vahearuande, kus seisab, et väga suure tõenäosusega ei suudeta õigeks ajaks tagada projekti rahastamiseks vajalikku summat. Suure tõenäosusega läheb projekt märkimisväärselt kallimaks ja mitu etappi hilineb. Suurte projektiga käivad alati kaasas perioodiliselt uuenevad riskitabelid, aga kunagi varem pole Rail Balticu riskinäitajad nii punased olnud.”

Kallinevad ehitusmaterjalide hinnad, Euroopa ühendamise rahastust tulevad summad pole piisavad, Hispaania projekteerija on endiselt lubatust aeglasem, tuleb otsida säästmiskohti ja Pärnumaal on tulnud osa tööst ümber teha – nii kirjeldab ERR trassi kitsaskohti.

Rail Baltic läheb ilmselt kategooriasse “Tahtsime paremat, aga välja tuli nagu ikka!”

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused