Raul Siemi hinnangul pole Huaweil Eesti 5G võrkudesse asja

Rubriik Majandus On
Raul Siem

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem (EKRE) kohtus eile USA saatkonna asjuri Brian Roraff’iga, et arutada Eesti-USA majandussuhteid ning vahetada mõtteid 5G ja sidevõrkude turvalisuse üle.

Riikide esindajad kohtusid, et arutada Eesti-USA vahelisi majandussuhteid ning vahetada mõtteid ka 5G ja sidevõrkude turvalisuse vallas; esindajate hinnangul on 5G tehnoloogia oodatud ja vajalik, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti, nagu ka enamik Euroopa riike, alles kujundab oma poliitikat sidevõrkude turvalisuse küsimuses, kuid juba praegu on ministri sõnul kõrge riskiga tehnoloogia osakaal Euroopa Liidu sidevõrkudes suur ja sellise sõltuvuse vähendamine ei ole kiire protsess.

“Uued tehnoloogiad toovad kasu kogu majandusele ja seeläbi ühiskonnale tervikuna – arenguhüppe saavad teha paljud valdkonnad, nagu näiteks tehnoloogia, IT, side, meditsiin, transport ja paljud teised sektorid. Eesti digiühiskond toetub juba täna suuresti meie IKT-taristule ja loomulikult peab see olema turvaline ja usaldusväärne,” ütles Siem.

Ta lisas, et teisalt tuleb arvestada ka ettevõtete majandusliku jätkusuutlikkusega. “Kuigi me ei saa riigi julgeolekuküsimustes lähtuda ettevõtete ärihuvidest, peame siiski leidma tasakaalu ettevõtete majandusliku kahju minimeerimise ja turvaliste 5G võrkude vahel,” tõdes Siem.

Ministri sõnul näitas ka juba 2019. aasta oktoobris sõlmitud Eesti ja Ameerika Ühendriikide vaheline vastastikuse mõistmise memorandum 5G turvalisuse teemal, et Eesti ja USA on sidevõrkude turvalisuse küsimuses ühel meelel.

Sidevõrkude turvalisuse määruse muutmise eelnõu on praegu majandusministeeriumis töös ning läheb lähiajal avalikule konsultatsioonile.

MKM-i teatel on USA Eesti ettevõtete jaoks oluline kaubanduspartner – näiteks 2019. aastal tõusis USA Eesti ekspordi osas neljandale kohale. “Suure ekspordikasvu taga on asjaolu, et USA sidefirmad ehitavad hoogsalt 5G võrke, mille jaoks tehnika valmistatakse justnimelt Eestis,” tõi minister välja.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused