Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riik toetab suurettevõtteid, noored pered jäetakse rahast ilma

08.07.2023
Energiaettevõtted raporteerivad hiigelkasumitest ja saavad riigilt lisaks raha juurdegi.
© UU

Reformierakonna aetav majanduspoliitika on ebardlik ja suur osa on selles peaminister Kaja “Elektrimolekul” Kallasel, kel puudub igasugune arusaam majanduse toimimisest, mida on näha tema paberilt loetud vastustusest Riigikogu infotundides.

ERR vahendab: “Riigikontroll saatis hiljuti rahandusministeeriumile märgukirja, milles kurtis, et Eesti ettevõtete rahalise toetamise andmestiku terviklikkus ja kasutatavus jätavad soovida.

Kokku on riigikontrolli andmetel riik viimase kümne aastaga andnud kümnete eri asutuste kaudu enam kui 36 000 Eesti ettevõttele rohkem kui neli miljardit eurot. Sealjuures aga puudub ülevaade toetuste tulemuslikkusest ja isegi sellest, miks konkreetsed ettevõtted toetusi said.

Analüüsist selgub, et kõige rohkem on riigilt saanud toetust Tallinna lennujaam, Eesti Raudtee, Utilitas Tallinna Elektrijaam OÜ, Elektrilevi, Gren Eesti AS jpt. Pingereast nähtub veel, et suuremate toetuste saajate seas on valdavalt energeetikaettevõtted.”

Ettevõtja Indrek Neivelt ütles ERR-ile, et tema jaoks on filosoofiliselt vastuvõetamatu põhimõtteline ettevõtete toetamine, eriti ajal, kui toetama peaks noori peresid.

“Meil ei ole peretoetuste maksmiseks raha, miks siis peavad ettevõtjad toetusi saama? Kui meie sündivus on olematu, siis miks me toetame ettevõtjaid, mitte noori peresid?” küsib Neivelt. “Ettevõtjad on need kõige alfaisasemad isendid siin karjas ja kui sa hakkad seda toitma /…/ siis selline asi nagu ettevõtlus lihtsalt sureb välja, /…/ anname ettevõtjale, kellel on 100 miljonit kontol veel 100 miljonit juurde. See mudel ei tööta, selline sotsialismi levitamine lõppeb sandisti.”