Saksa valitsus nõuab börsifirmade juhatustesse naisi, kuid argumendid selleks on nõrgad

Majandus,
Vasakliberaalid soovivad ärikeskused täita “triibuliste nimekirjade” alusel. Pilt on illustratiivne.

Niinimetatud triibulised nimekirjad ehk ettevõtluse juhtimine mitte kompetentsuse, vaid ideoloogilise soolise võrdõiguslikkuse alusel, on idee tagurlikkusest hoolimata liberaalse ühiskonna põhinõudeks saamas.

Saksa börsiettevõtete juhatuses peavad olema naised, seisab kolmapäeval koalitsiootsioonivalitsuses kokku lepitud seaduseelnõus. Valitsus otsustas seaduse kasuks, sest pingutused soolise lõhe vabatahtlikuks ületamiseks ei ole tulemust andnud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nelja juhtivtöötajaga börsifirmad peavad nimetama juhatusse vähemalt ühe naise, seisab parlamenti saadetud eelnõus. “See annab väga tugeva signaali, mis ärgitab ettevõtteid kasutama ära eeliseid, mida annavad kõrge kvalifikatsiooniga naised,” ütles justiitsminister Christine Lambrecht.

Ministri jutt on selge rumalus, sest kõrge kvalifikatsiooniga naised leiavad nagunii tee ettevõtlusesse ja firmad leiavad tee nendeni. Kui selliseid naisi pole piisavalt võtta, siis pannakse “triibuliste nimekirjadega” sinna vähemkompetentsed inimesed, peaasi, et plaan täis saab – aga kannatab ettevõtluse efektiivsus.

Naisi peab ehk ettevõtluses olema, kuid seda vaid kompetentsi, mitte ideoloogiliste kaanonite järgi võttes. Käsu korras suunamine sarnaneb pigem sotsialismiaegsete lähetustega, aga eks liberalism sellise ühiskonnakorralduse poole suundubki.

Nii võib juhtuda, et mõnigi firma peab börsilt lahkuma, sest ettevõtet juhivad mitte spetsialistid, vaid poliitkorrektsed nimekirjad. (AFP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused