Saksamaa näitel: käibemaksu langetus toob kaasa hindade languse ja majanduse elavnemise

Majandus,
©Uued Uudised
Käibemaksu alandamine ergutab tarbimist ja elavdab seega majandust. Pilt on illustratiivne.

Saksamaa parlament Bundestag võttis 29. juunil vastu järjekordse koroona abipaketi, mille üheks meetmeks on käibemaksu langetamine kuueks kuuks alates 1. juulist 2020.

Käibemaksu standardmäära langetatakse 19 protsendilt 16 protsendile ja soodusmääraga käibemaksu (mis kehtib näiteks paljudele toiduainetele ja igapäevastele tarbekaupadele) seitsmelt protsendilt viiele portsendile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Käibemaksu langetamise eesmärk on jätta inimestele rohkem raha kätte ja ergutada tarbimist. Paljud kaubanduskeskused ja mööbli- ning autokauplused on juba teatanud, et langetavad hindu juba järgmise nädala algusest.

Käibemaksu alandamisest peaksid eelkõige võitma madalama sissetulekuga leibkonnad, sest käibemaks on sageli ainus maks, mida nad täies mahus maksma peavad. Valitsusele läheb see samm maksma umbes 20 miljardit eurot.

Euroopa Liidu seaduste kohaselt peab käibemaksu standardmäär olema liikmesriikides vähemalt 15% ja soodusmäär vähemalt 5%. Saksamaa tavakäibemaks (19%) on veidi alla Euroopa keskmise (21%). Mõned teenused, nagu näiteks panga- ja tervishoiuteenused, on Saksamaal käibemaksuvabad.

Allikad: tagesschau, The Local

2 commentsOn Saksamaa näitel: käibemaksu langetus toob kaasa hindade languse ja majanduse elavnemise

  • Avatar

    Käibemaksu langetamine ei suurenda toiduainete ostmist, teeb ainult augu eelarvesse. Palju tähtsam oleks hoopis tekitada tasandustollid vanast euroopast tulevatele toiduainetele millele on meiega kolmandiku võrra kõrgemad dotatsioonid ja kasutada seda kui kaigast dotatsioonide võrdsustamiseks kuni euroopa kohtuni välja.

  • Avatar
    Aivar Kallam

    Toiduainete käibemaksumäär võiks olla 5%. Sellise ettepaneku on teinud Ivari Padar. Martin Helme: “See on idee, mida ma isiklikult toetan, aga mille realiseerimine takistus on see, kuidas katta sellest laekumata tulu.” (err.ee, 06.05.20).
    Arvan, et riigieelarve võiks lihtsalt jääda defitsiiti pikemaks ajaks.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused