Tallinna üüriturg elavneb, rahvusriik aga vajub migratsioonisurve all üha enam kössi

Majandus,
©UU
Tallinn ehitab. Ukrainlaste abil ja neile.

Uudiste kohaselt kasvavad Ukraina võõrtööliste survel üürikorterite pakkumishinnad ja nõudlus püsib, mis ettevõtluse jaoks on hea, aga rahvusriigi jaoks halb – see, mis ei õnnestunud nõukogude võimul, õnnestub turumajandusel.

Oktoobris küsiti kinnisvaraportaalis City24.ee pakutavate üürikorterite ruutmeetri eest keskmiselt 16,17 eurot ruutmeetrist. Aastaga on üürikorterite pakkumishinnad City24.ee andmeil tõusnud 6,4 protsenti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Tuhanded ukraiikingid, kes vallutavad Eesti tööturgu, tulevad siia alguses tööle ning seejärel toovad ka pered kaasa. Septembri lõpu seisuga oli siseministeeriumi andmeil Eestis Ukraina kodanike lühiajalist töötamist registreeritud ligi 20 000 korral. Meie rändesaldo on juba neli aastat järjest positiivne,” kommenteeris City24.ee juht Karin-Noppel Kokerov BNS-ile.

Lisaks avaldavad üürihindade tõusuks survet Tallinnas ja Harjumaal pooleli olevad või peatselt algavad suured taristu- ning elamuprojektid. “Vastuoluliselt, aga järjekindlalt kulgeb ka Rail Balticu rajamine, mille jaoks on vaja palju tööjõudu. Ehitusinsenerid ei hakka ju raudteeäärsetes metsades telkima, vaid selleks valitakse ikka üüripinnad trassiga seotud linnades,“ lisas Karin-Noppel Kokerov.

Tema sõnul kurdetakse ka IT-sektoris iga päev tuhandete töökäte puuduse üle – nendesse ettevõtetesse värvatud töötajad peavad ka kuskile eluaseme leidma. Seega töötab Eesti üüriturg massimigratsiooni heaks.

Ühest küljest käib Eestis hoogne areng, teisalt aga maa üleujutamine võõrastega ning demograafilise olukorra halvenemine eestlaste kahjuks. Räägib ju City24.ee juhtKarin-Noppel Kokerov, et ukrainlased toovad ka pered kaasa – järelikult seatakse ennast sisse kauaks või alatiseks. Miks ei peaks ukrainlased alatiseks siia jääma – venelased ju jäid!

Eelmise “arengu” tulemusel venestus Ida-Virumaa ja tekkis Lasnamäe – uus laine võõrtöölisi endisest NLiidust venestab Tallinna, Harjumaa ja kogu Põhja-Eesti ehk juhtub täpselt see, mida soovis ka NLKP keskkomitee.

Aimar Ventsel väidab oma Eesti Ekspressi loos, et ukrainlased ja venelased Eestis ei lõimu, kuid ega see tähenda, et vene keel ülevõimu ei võta – idanaabrite, mitte inglise või ukraina keelest saab see lüli, mis laseb erinevatel rahvastel koos töötada ja muudab töökeskkonna venekeelseks.

Igastahes annab City24 edastatud info teada, et massimigratsioon on hooga käimas. Siseministeeriumi katsetele seda piirata on pidurit vajutanud justiits- ja sotsiaalministeerium, kes hoiavad vastavat seadusandlust kinni.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused