Tööjõuprobleemi taustal: enamik ei soovitaks tuttavatele oma tööandja juures töötamist

Majandus,
ehitus, kopp, kaevamine, töömees
©UU
Mida füüsilisem on töö, seda suurem on ka rahuolematus töötingimustega, tõestas kõnealune uuring. Pilt on illustratiivne.

Avalikkuse ette on toodud ühe uuringu tulemused, mis annavad aluse mõelda ka sellele, miks on Eesti tööandjatel nii kisendav puudus tööjõust, et seda peab võõrsilt tooma.

26 protsenti töötajatest on valmis soovitama oma tööandja juures töötamist ka tuttavatele, selgus CVKeskus.ee ja Palgainfo Agentuuri tööturu-uuringust, milles osales üle 9000 töötaja ja tööotsija. Võrreldes 2018. aastaga on tööandjat soovitavate töötajate osatähtsus siiski pisut kasvanud – aasta tagasi oli aktiivseid soovitajaid 22 protsenti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kõige kõrgem soovitusvalmidus on infotehnoloogiasektori töötajatel, kus tervelt 39 protsenti töötajatest on tööandjaga niivõrd rahul, et soovitaks ettevõttes töötamist ka tuttavatele. Samuti on soovitamisvalmidus kõrgem pangandussektoris ning kutse-, teadus- ja tehnikaalaste tegevustega valdkonnas, vastavalt 37 ja 33 protsenti.

Kõige vähem ollakse oma tööandja juures töötamist valmis soovitama aga töötlevas tööstuses ja tootmises 20 protsendiga, majutuses ja toitlustuses 21 protsendiga, haldus- ja abitegevuste valdkonnas 21 protsendiga ning hulgi- ja jaekaubanduses samuti 21 protsendiga.

„Tööandjad, kelle enda töötajad ei ole valmis seal töötamist soovitama, on tänasel tööturul äärmiselt keerulises olukorras, kuna halb töökultuur on tööotsijatele kergesti märgatav,“ kommenteerib uuringut CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

Nagu uuringust on näha, ei soovitaks töötajad oma tööandjat just neis sektorites, kuhu kõige rohkem võõrtööjõudu tuuakse: töötlevas tööstuses ja tootmises, majutuses ja toitlustuses, haldus- ja abitegevuste valdkonnas ning hulgi- ja jaekaubanduses. Aga parimgi tulemus, 39 protsenti IT-vallas, on siiski väga madal.

Ilmselt on tegemist surnud ringiga, kus tööjõupuuduse all kannatavad need ettevõtted, milles on töö füüsilisem ja raskem, inimesed tunnevad ennast neist alahinnatuna ja -makstuna ning lahkuvad – ja asemele tuuakse veelgi odavam tööjõud. Ainsaks lahenduseks on EKRE välja pakutud lahendus – odavtööjõu asemele investeeringud tehnoloogiatesse, mida ettevõtjad kahjuks veel toetada ei taha. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused