Ukraina põgenike saabumine tööjõuturule erilist leevendust ei toonud

Majandus,
©Uued Uudised
Ehitusplatsidel kõlavad valdavalt vene ja ukraina keel, aga töökäsi pole lisanud ka Ukraina sõda. Pilt on illustratiivne.

“Ukrainlane” oli juba enne Venemaa agressiooni selle maa vastu tööandjate kõrvus sõna, mille kuulmine pidi lahendama nende tööjõuprobleemid, kuid ka sõjapõgenikud ei toonud leevendust.

Tööjõurendi ettevõtte Finesta tegevjuhi Heikki Mäki räägib, et paljudes sektorites valitseb endiselt tööjõupuudus, mida pole leevendanud ka Eestisse saabunud Ukraina sõjapõgenikud.

“Kõik põgenikud pole Eestis tööjõuturule jõudnud ja põhjused selleks on erinevad. Takistuseks võib saada keelebarjäär, töökoha kaugus elukohast, mis on tõsine probleem kui puudub hea ühistranspordiühendus ja võimalus oma autot kasutada. Et Eestisse saabujate hulgas on palju väikeste lastega naisi, kelle mehed jäid sõtta, siis on vaja lasteaiakohti – ei saa ju tööle asuda, kui pole järeltulijat kellegi hooleks jätta,” kommenteeris Mäki pressiteates.

Tema sõnul on tekkinud ka ekslik arvamus nagu oleks kõik sõja jalust siia tulnud inimesed valmis vastu võtma ükskõik millist tööd, ükskõik kui madala palga eest. “Võimalusel otsivad nad erialast tööd. Ei saa ju eeldada, et kõik siia saabuvad sõjapõgenikud on valmis minema sinna, kus meil kõige suurem tööjõupuudus – näiteks toitlustusse või tööstusesse. Nii et ka nüüd, kus sõda Ukrainas on kestnud juba viis kuud, ei saa me väita, et massilised põgenikehordid on jätnud meie oma inimesed tööta,” lisas Finesta juht. (BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused