Uuring: kaks kolmandikku inimestest ootavad riigilt neljarealisi teid

Majandus,
©Uued Uudised
Neljarealine tee tagab liiklusohutuse, sest möödasõiduks ei minda vastassuunavööndisse.

Uuringufirma Norstat viis septembris läbi küsitluse, mille järgi pidas 63 protsenti vastajatest riiklikult oluliseks, et järgmise kümne aastaga ehitataks kolm põhimaanteed neljarealisteks.

Uuringust tuli ka välja, et 68 protsenti vastanutest peab oluliseks või väga oluliseks, et riigile kuuluvad kruusateed saaksid 2030. aastaks tolmuvaba katte, selgus pressiteatest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti tee-ehitusega seotud ettevõtteid koondava Asfaldiliidu juhi Tarmo Trei sõnul on praegu riigil üle aastate soodsaim võimalus taristu arendamisse investeerida. “Koroonast tulenevalt on ehitajatel tekkinud vaba ressurss ning ettevõtted teevad hangetel võidu soodsaid pakkumisi,” ütles Trei.

“Infrastruktuuri pandud raha pole kulu, vaid investeering, mis loob töökohti ning tõstab riigi konkurentsivõimet. Praegu on eriti suur mahajäämus regionaalse taristu osas, aga head transpordiühendused on väiksemates kohtades elu säilimise ning välisinvesteeringute tegemise eeldus,” nentis Trei.

Tema kinnitusel on uute teede mõju selgelt näha nii näiteks Reidi tee kui Tartu maantee värske Kose-Võõbu lõigu puhul.

“Peale põhimagistraalide peaks ka väiksemates kohtades olema inimestel sarnased võimalused – kergliiklusteed, sporditaristu ja näiteks kaasaegne keskväljak, et inimesed seal elada tahaks. Riigil on praegu võimalus ja vahendid taristut jõuliselt järele aidata ja sellega inimeste elukvaliteeti ning riigi konkurentsivõimet tõsta,” märkis Trei.

Kokku osales Norstati üle-eestilises uuringus 500 täisealist inimest. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused