Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valitsus on juhtinud Eesti katastroofi äärele: meid ootab Euroopa Liidu suurim majanduslangus

15.11.2023
Tühi rahakott
© Unsplash.com

Kui arvasite, et enam hullemaks minna ei saa, siis te eksisite – saab küll. Samal ajal kui Eesti katastroofi äärele viinud peaminister Kaja Kallas käib välismaal auhindu vastu võtmas ja unistab NATO peasekretäri kohast, virelevad maarjamaalased üha rohkem ja rohkem. Ja kõik maksutõusud pole veel kehtima hakanudki. Lisaks sellele, et meil on töötuse kasv tõusnud ajaloolises mahus, prognoosib Euroopa Komisjon Eestile Euroopa Liidu suurimat majanduslangust.

ERR kirjutab, et Euroopa Komisjon prognoosib värskes sügisprognoosis Eestile sellel aastal 2,6-protsendilist majanduslangust, millega oleks Eesti Euroopa Liidus kõige suurema majanduslangusega riik.
Euroopa Komisjoni hinnangul langeb sellel aastal Eesti majandus eratarbimise nõrkuse, investeeringute languse, peamiste kaubanduspartnerite kehvema olukorra ja varude lõppemise tõttu.

Kuigi valitsus on otsustanud järgmisest aastast käibemaksu tõsta 20 protsendilt 22 protsendile, prognoosib Euroopa Komisjon, et selle aasta Euroopa Liidu kõrgeimate seas olev 9,4-protsendiline hinnakasv võiks tuleval aastal aeglustuda 3,5 protsendile. Inflatsiooni peatumist põhjendab Komisjon, et hinnad on juba varem kõrgele tõusnud ning energia ja toiduainete hinnasurve väheneb.

Riigieelarve defitsiit peaks Komisjoni hinnangul sel aastal tõusma 2,9 protsendini SKP-st.

Komisjoni hinnangul on Eesti tööturgu pöördumas. Kui seni veel hoidsid ettevõtjad töötajatest kinni ja pakkusid neile osaajaga tööd, siis komisjoni teatel on tööpuudus kasvamas. Tööhõive kasv langeb ehituses, tootvas tööstuses ja jaemüügis, samas võiks hõive kasv jätkuda teenustes.

.