Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valitsusel on põhjust uhke olla: Eesti on jõukuselt tõusmas 33. kohale maailmas

27.10.2020
Eesti koht maailma jõukustabelis kerkib. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Rahvusvaheline Valuutafond prognoosib pandeemiast tingitud kriisiolukorras Eesti tõusu maailma jõukustabeli 33. positsioonile, kusjuures veel 2019. aastal oli Eesti 38. kohal.

Eesti läheb IMF-i tabelites mööda Tšehhist, Portugalist, Bahreinist ja Kuveidist. Eesti sisemajanduse kogutoodang (SKT) langeb IMF-i prognoosi kohaselt tänavu 5,2% (euroala 8,6%), vahendab Postimees.

Majanduslanguse all kannatavad kõige rohkem turismist sõltuvad riigid. Üldisest paremini peaks minema ka Eesti peamistel kaubanduspartneritel Soomel, Lätil, Rootsil, Saksamaal ja USA-l.

Eesti järgmise aasta majanduskasvuks ennustab IMF 4,5%, tarbijahinnad tõusevad prognoosi kohaselt 0,2%, töötus peaks tänavu tõusma 7,8 protsendini, kuid langema järgmisel aastal 6,4% tasemele.

Seega on Eesti pandeemiast tingitud kriisis üsna hästi hakkama saanud ja erinevalt eelmisest kriisist on ühiskond seda märgatavalt valutumalt üle elamas. Oma roll selles on kahtlemata ka riigi rahanduspoliitikat suunanud rahandusministril Martin Helmel.