Uued Uudised

Malaisia külmkappide vahel naist ahistanud ja Eesti mainele põntsu pannud Taavi Rõivas hoidku nüüd maine koha pealt suu kinni

Endine peaminister Taavi Rõivas Reformierakonnast on unustanud oma häbiväärse ja Eesti mainet kahjustanud ahistamisskandaali ning asunud ühtäkki moraaliapostliks, mis mõjub iseäralikult võltsina.

Kahepalgeline poliitik püüab pürgida iga hinna eest Euroopa Parlamenti ning kõige paremaks viisiks peab ta valitsusse jõudnud EKRE mustamist.

Esmalt tõstatas ta täiesti protokollivälise küsimuse Riigikogu istungil spiiker Henn Põlluaasale, avaldades rahulolematust, et parlamendihoone valges saalis seisavad Eesti rahvuslipud.

Sellist teema algatamist võib üheselt tõlgendada kui pugemist Euroopa Liidu ees, mis kandis ilmselgelt vaid ühte eesmärki – teha endale promo enne Euroopa Parlamendi valimisi.

Lisaks kirjutas ta sotsiaalmeedias, et riigisisesel kui ka rahvusvahelisel pinnal rahulolematust põhjustanud Jüri Ratase uuel valitsusel pole eeldust normaalse töökliima saavutamiseks. Ei maksa unustada, et näiliselt justkui Eesti maine pärast muretsev Reformierakond ja selle liikmed on just ise need, kes söödavad välismeediale ette erineva kategooriaga negatiivseid teemasid.

“Iga uus nädal toob uusi räigusi, uusi hoope Eesti mainele ja uut rahulolematust. (—)  Mida rutem see õudus lõpeb, seda parem Eestile,” kirjutab Rõivas sissekandes, mis kannab pealkirja “Eesti rahvusvahelisest mainest sõltub nii meie julgeolek kui majanduslik edu”.

Siin lubage meelde tuletada, millise põntsu Eesti riigi ja Eesti poliitikute mainele andis endine peaminister 2017. aastal oma külmkapiskandaaliga Malaisia hotelli katusebaaris.

Kes ei mäleta, siis neile vihjeks niipalju, et abielumehena ja poliitikuna ahistas ta süüdistuse järgi ühte seltskonnas viibinud eestlannat, kes sellest hiljem põhjalikult meediale seletusi andis ja Rõivase poliitiliselt laibastas. Pärast ahistamisskandaali astus Taavi Rõivas riigikogu aseesimehe kohalt tagasi, kuigi ta oma süüd ei tunnistanud, kuid nüüdseks on ta end püsti ajanud, tolmu pintsakult ära pühkinud, ent häbi nii kergesti maha ei pese.

Tookord põhjendas ta oma sammu sellega, et „poliitilist vastutust peab olema valmis võtma ka siis, kui sa tunned, et sa oled teinud midagi sellist, mis on inimeste ja minu enda eetikatundega vastuolus“.

Enda kirjelduse järgi oli asi nii: „Selge on ka see, et mitmed naisterahvad erinevatel põhjustel ennast halvasti tundsid. Minu seisnes selles, et ma tantsisin ühe naisterahvaga tema hinnangul, mida ta mulle eile detailselt rääkis, ta tundis, et see oli liiga lähedal. Ta ütles, et ta tundis end minuga kahekesi tantsupõrandale jäädes ebamugavalt. Ja kuigi ma toona sellest aru ei saanud, kuigi ma toona pidasin seda suhteliselt süütuks tantsuks, läks see talle väga hinge.”

Ahistatud naisterahva jutt ja süüdistus oli loomulikult märksa hullem – alkoholijoobes ekspeaminister oli teda EASi peol ööklubis väidetavalt külmkappide taha surunud, suudelda püüdnud ja siivutult käperdanud.

Kogu see häbiväärne ja naisi alandav juhtum leidis laia kajastust ka rahvusvahelisel areenil ning mõjus rängalt Eesti mainele, kuna tegu juhtus välismaal. Näiteks Delfi kirjutas toona artikli pealkirjaga: “Rõivase ahistamisskandaal leidis kõvasti tähelepanu ka piiride taga”, tsiteerides Politico’t ja Malaisa:ajalehti, kus nimetati seda üritust “metsikuks peoks”.

“Esmalt tantsis Rõivas ühe hiljuti Malaisiasse kolinud eestlannaga, siis lükkas ta tantsupõranda ja baari nurga taha kahe külmkapi vahele. Kui kaasaminek oli naise jaoks vabatahtlik, siis edasine enam mitte. Naise kirjelduste järgi järgnes jõuline suudlus, kleidi üles kiskumine, käperdamine,” kirjeldas 2017. aasta 14. oktoobri Delfi.

Pole palju lisada, et mõni kuu enne seda skandaali oli Taavi Rõivas abiellunud suure meediakära saatel oma kauase elukaaslase Luisaga, keda tuntakse ka lauljana..

 

Exit mobile version