Pühapäeval toimunud Euroopa Parlamendi valimistel kogus Marine Le Peni juhitud Rahvuslik Liit Prantsusmaal rohkem hääli kui president Emmanuel Macroni République en Marche. Intervjuus portaalile Breitbart kutsus Le Pen üles Macroni tagasi astuma.
Le Peni sõnul peaks Macron järgima Ühendkuningriigi peaministrite David Cameroni ja Theresa May eeskuju, kes pärast suurelt lüüa saamist ameti maha panid. „Kuid Macron ei ole selleks piisavalt aus ja tal puudub ka vastav stiil,“ arvas Le Pen. Juhul kui Macron tagasi astuda ei kavatse, tuleks tal Le Peni sõnul ikkagi saata laiali parlament ja korraldada võimalikult kiiresti uued valimised.
„Valimised peaksid toimuma kohe. Osaliselt europarlamendi valimistulemuste tõttu, kuid peamiselt Macroni hoiaku tõttu valimiste ajal, mil ta ei käitunud mitte põhiseaduse kaitsjana, vaid aktiivne osalisena ühe partei valimiskampaanias,“ ütles Le Pen telefoniintervjuus.
Le Pen selgitas intervjuus ka põhjuseid, miks ta arvab, et tema parteil läks valimistel nii hästi. „On kaks peamist põhjust: üks tuleneb Euroopast ja teine on siseriiklik. Macron esitles end valimiskampaania alguses Euroopa Liidu liidrina, keda prantslased enam ei taha,“ rääkis Le Pen. „Euroopa Liit põlgab inimesi. Euroopa Liit kaitseb ebaausat konkurentsi Hiinast tulevate toodetega. Ja kõige olulisem – Euroopa Liit on täielikult avatud Euroopa Liitu uputavale immigratsioonile.“
Siseriiklikult on viimased kaks aastat Prantsusmaal viidud ellu poliitikaid, mis on tavainimese suhtes ebaausad ja ebaõiglased. „Kaks viimast aastat on Macron näidanud üles tohutut ülbust ja viha lihtsate inimeste ja prantslaste vastu üldse,“ ütles Le Pen.
Le Peni kampaania üheks sõnumiks oli tähelepanek, et võitlus ei käi enam mitte traditsioonilise vasak- ja paremtiiva vahel, vaid globalismi ja rahvusluse vahel.
„Globalism on rahvuslusejärgne ideoloogia. Selle põhimõtteks on piiride kaotamine, ka kaitse eesmärgil seatud piiride kaotamine. Teiseks põhimõtteks on, et turud otsustavad suures osa kõige üle. Globalismi ideede läbisurujateks on tehnokraadid, keda ei ole keegi kunagi valinud. Tegemist on sedalaadi seltskonnaga, keda näeme istumas Brüsselis. Rahvustesse uskuvad inimesed – rahvuslased – on täpselt vastupidise suhtumisega. Nad usuvad sellesse, et just rahvusriikide olemasolu on kõige parem julgeoleku- ning jõukuse tagatis,“ rääkis Le Pen.
„Globalistide eesmärk on diskrediteerida kõiki, kes kaitsevad rahvuslust, häbistada ja laimata neid. Seda peamiselt põhjusel, et just rahvuslus on demokraatia aluseks, selle aluseks, et rahvas otsustab. Ja globalistid teavad, et inimesed ei nõustu tegelikult globalismiga.“
Rahvuslastel läks europarlamendi valimistel hästi veel mitmes riigis ja Le Peni sõnul paneb see – ning tõsiasi, et Euroopa rahvuslased on oma jõud ühendanud – globaliste väga muretsema. „Nad muretsevad, sest nad näevad, et juba homme seisavad nad silmitsi poliitiliste alternatiividega. Euroopa Liit ei suuda taluda mõtet muutustest või alternatiividest, kuna tegemist on oma põhiolemuselt totalitaarse institutsiooniga.“
Le Peni sõnul on Euroopa rahvuslased väga entusiastlikud. „Mitte kunagi varem Euroopa Liidu ajaloos ei ole rahvusriikide Euroopa olnud nii käeualatuses. Just sel põhjusel ongi globalistid vägivaldsed ja agressiivsed. „Aga meie hoiame endas midagi, milleni globalistid ei ulatu, mida nad ei saa puudutada – see on tingimusteta armastus oma kodumaa ja oma inimeste vastu,“ ütles Le Pen.
Uues europarlamendi Rahvaste ja Vabaduste Euroopa fraktsioonis saab kõige rohkem olema Prantsusmaa ja Itaalia saadikuid ja sellest saab europarlamendi suurim rahvuslaste fraktsioon.
„Patrioodid peavad ühinema,“ rääkis Le Pen, kuid samas nõustus ta, et eri riikide rahvuslastel on mitmetes küsimustes erimeelsusi. „Ühise keele leidmine võtab aega. Kuid Euroopa Parlamendis oleme me alati toetanud ideed, et Ungaril ja Poolal on õigus kaitsta oma inimesi Euroopa Liidus. Sama kehtib Ühendkuningriigi kohta – oleme alati leidnud, et neil on vaba voli lahkuda, nii nagu tahtis rahvas. Me leiame, et see on demokraatia kaitsmisel kõige tähtsam. Niisuguste oluliste asjade üle ei kaubelda.“
Allikas: Breitbart
Refereeris Triin van Doorslaer