Riigihalduse minister Janek Mäggi sõitis teisipäeval Võrumaale vilkurite saatel, mees ise arvab, et alarmsõiduki kasutamine on iga ministri õigus.
Ministri laiutav sõidustiil on juba leidnud laialdast hukkamõistu. Üks endine kiirabiauto juht ja abipolitsenik andis Uutele Uudistele kommentaari: “Kui alarmsõitu teeb politsei, kiirabi või päästeauto, ajendatuna enda ajaplaneerimise ämbrist, siis järgneb selle suhtes reeglina distsiplinaarmenetlus. Tuletame meelde Antropovi kaasust, kui see vilkuritega praamile kiirustas. Riigihalduse minister ju ei osuta elu või vara päästvat esmast erakorralist abi. Tihe graafik ei tohiks anda õigust alarmsõiduks kui suurema ohu allika tekitamiseks liikluses, kus vea tõttu sõidukiiruse valikul on juba mitu inimest sellel suvel surma saanud,” rääkis anonüümsust soovinud mees.
Määruse “Alarm- ja jälitussõidukite loetelu, nende tähistamise ja liiklemise kord” järgi on kiireloomuliste ametiülesannete täitmisel alarmsõiduk ka ministri auto. Alarmsõiduki juht võib eriseadmeid kasutada ainult kiireloomulise ameti- või tööülesande täitmisel.
Lõunaeestlane annab edasi minister Mäggi päevakorra: 10.30-11.15 — kohtumine Võru linnavalitsusega; 11.30-12.15 — rahandusministeeriumi Võru talituse külastus ja Võru linnavalitsuse hoone, endise maanteeameti hoone ning endise maavalitsuse hoonega tutvumine; 12.30-13.15 — kohtumine Võru maakonna omavalitsuste ja Võrumaa Arenduskeskuse juhtidega. Maakondliku koostöömudeli tutvustus; 14.00-14.50 — lõuna ja kohtumine Kubija hotell-loodusspaa juhatuse liikme Aigar Pindmaaga; 15.00-16.00 — Kagu-Eesti Innovatsioonikeskuse külastus; 16.10-17.00 — puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse Tsenter külastus ja 18.30-19.40 kohtumine Tartu Linnavolikogu puidurafineerimistehase eriplaneeringu teemakomisjoni liikmetega.
Milline neist kohtumistest oli siis kiireloomuline ametiülesanne ja kas minister Mäggi liikus kõigi nende kohtumiste vahel samuti ringi vilkuriga, näiteks lõunale minnes?
“Kui 49 päeva ametis olnud minister Mäggi viibinuks näiteks Võrus ja samal ajal oleks kutsutud kokku valitsuse erakorraline istung – jah, siis olnuks alarmsõidu kasutamine põhjendatud. Aga asja eest, teist taga, keset päeva vilkuritega kihutamine näitab lapsikut, üleolevat ja ülbet suhtumist nii konkreetsetesse kaasliiklejatesse kui kaaskodanikesse laiemalt. Õigus ei anna automaatselt õigustust,” ütles Kagu-Eestist valitud Riigikogu saadik Liina Kersna.