Uued Uudised

Mustanahaline mees süüdistab Eesti politseid rassismis, võttes appi oma iidoli

epa09228028 Brandon Williams, the nephew of George Floyd, attends an event held on the one year anniversary of the death of George Floyd at Black Lives Matter Plaza in Washington, DC, USA, 25 May 2021. Members of George Floyd's family met with lawmakers and President Biden on the anniversary of Mr. Floyds death. Exactly one year has passed since George Floyd was killed in Minneapolis, Minnesota, after now-convicted former police officer Derek Chauvin kneeled on Floyd's neck for nine minutes, twenty-nine seconds. The year has seen a protest movement which became global and has impacted political elections, police tactics and budgets as well as investigations and prosecutions of similar cases. EPA/WILL OLIVER

Elu24 vahendab lugu “Eestis peredraamasse sattunud ameeriklane: ma ei näe oma lapsi, sest olen mustanahaline”, mis sisaldab olulisi ebakõlasid. Ehk siis jälle üleideologiseeritud lugu.

Loo järgi abiellusid  muudetud nimedega Tom ja Helen kümne aasta eest USAs ning otsustasid seejärel kolida Eestisse. “Õnnelikus peres kasvas ka kaks last, kuid siis hakkasid asjad järsult allamäge minema. Välismaalastest paar lahutas abielu möödunud aasta sügisel,” kirjutab Elu24. Kahjuks ei selgu loost, kas Helen on eestlanna, sest siia võis tulla ka ameeriklastest abielupaar.

Järgeb ülevaade sündmustest Tallinna lennujaamas, kus mustanahalisel tekkisid Eestisse naastes probleemid laste üleandmisega emale ning asjasse sekkus politsei.

Edasi aga läheb lugu poliitilis-ideoloogiliseks – nn Tom väidab, et “Üks politseinikest hakkas mu õlga toksima, nagu prooviks mind provotseerida. Teine väänas mu pikali ja pani oma põlve mu kaelale. Ütlesin, et ma ei saa hingata ja küsisin, miks mulle nii tehakse” – justkui copy-paste George Floydi juhtumist. Mees üritab seega Eestisse BLM-i ja ACAB-i tuua. (Vastavalt “mustad elud loevad” ja “kõik mendid on tõprad”)

Mustanahaline väidab lisaks, et ametnike suhtumist temasse mõjutas tema nahavärv. “Mul pole kahtlustki, et kui valgenahaline naine väidab politseile, et ta on mustanahalise mehe ohver, siis on olukorra lahendus juba etteaimatav,” selgitab mees. “Helen väidab, et ma olen suur, paha ja vägivaldne mustanahaline, ning ässitab mulle politseinikud kallale,” lisab ta.

Mees kasutab ilmselgelt ära oma nahavärvi, nagu see on kombeks USA mustanahalistele – eksabikaasa rassismis süüdistamine tundub veidrana, sest kui Helen mehesse armus, siis rass ju ei lugenud, talle hakkas mees ju nahavärvist hoolimata meeldima ja lapsedki saadi koos. “Suur, paha ja vägivaldne mustanahaline” on ehtameerikalik sõnakasutus

Lisaks ei saa küll eeldada, et liberaalide valitsetavas riigis, kus õitsevad kõikvõimalikud sallivuslased, kes lausa nuhivad “rassismivastaseid”, oleks politseinikud rassistlikud – Eesti politsei võttis Tartus uurida isegi loo, kus videolt ei saanud mingit infot konfliktist välja lugeda, veel vähem rassismi leida.

Pigem on kogu Eesti justiitssüsteem juba nakatunud “uusväärtustest” – siin on näiteks antud õigus võõrsil abiellunud geidele, keda meie seadusruumis abiellunuteks pidada ei tohiks. Üldiselt aga töötavad politsei ja kohtud suhteliselt professionaalselt, sest ka välismaalastest vägistajaid on süüpinki viidud.

Kõnealune juhtum on paras pähkel sallivuslastele – ühest küljest tahaks karjuda, et neegrile tehakse Eestis liiga, teisalt aga väidab Helen, et mees on vägivaldne. Kumba uskuda ja toetada, naist või neegrit?

Mis aga puutub mustanahalisse Tomi, siis tema jutt on küll püüe oma tahtmiste saavutamiseks Eesti ühiskonnale rassismi pähe määrida.

Exit mobile version