Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Õrn lillelaps päästis afgaanist pagulase ennastohverdavalt surmasuust — taas üks ilus propagandistlik muinasjutt

-
26.07.2018
Afganistan on küll sõdiv riik, kuid väita, et igat koju naasjat ootab kohe surm, on selge liialdus. Iseasi, kui tegu on milleski süüdi oleva inimesega.
© Reuters/Scanpix

Kogu “progressiivne” maailm laulab ülistuslaulu lillelapsele, kelle teo propagandistlikku poolt peegeldab kõige eredamalt Postimehe pealkiri “Noor rootslasest lennureisija päästis pagulase kindlast surmast”.

Tegu on pisaraid nõrutava looga, mis vallandas vasakliberaalide nutused ohked: ah, kui vapper tüdruk! Aga mis on loo taga tegelikult? Alustaksime Postimehe versioonist.

“Üleeile õnnestus noorel rootslannal rahumeelse protestiga lennukis vältida 52-aastase afganistanlasest pagulase riigist väljasaatmise, mis neiu arvates oleks lõppenud mehe kindla surmaga. Elin Erssoni nimeline reisija plaanis lennata Göteborgist Istanbuli, kuid sai teada, et temaga koos pardal on Rootsi võimude poolt välja saadetav afganistanlane,” kirjutab ajaleht.

“Noore Erssoni arvates oli tegemist tõelise ebaõiglusega, kuna ta teadis, et pärast Istanbuli lennutamist saadetakse mees Afganistani, kus ootaks teda ees surm. Ta astus keset lennuki vahekäiku ning alustas Facebooki otseülekande filmimist, mis kogus kiirelt vaatajaid ja kaasaelajaid. Ta selgitas, et seisab vahekäigus püsti senikaua kuni lennuki piloot teatab oma otsusest, kas afganistanlane lennukisse jätta või välja saata, mis tähendaks riigist väljasaatmise ajapikendust,” jätkab Postimees.

Mida kogu loost välja lugeda? Esiteks, lillelaps ainult arvab, et meest ootab Afganistanis ees surm. Kabulis on siiski võimul läänemeelne valitsus, riigis on NATO väed ja kindlasti oli ka väljasaatjatel olemas piisav info, et koju saadetav mees ohus pole — multikultuursest Rootsist poleks teda muidu välja saadetudki! Afgaanide kojusaatmine pole erand, vaid käimasolev tavapärane protsess paljudes Euroopa maades. Küll aga pole välistatud oht, et meest võis kodumaal sooritatud kuritegude eest oodata kättemaks.

Teiseks — protest polnud rahumeelne, vaid seadusi rikkuv, sest tüdruk seisis vahekäigus püsti ja takistas lennuki väljumist, lisaks aga võttis ta enda kätesse õigusemõistmise ja argielu korraldamise — nii Rootsi õigusorganite otsuse vaidlustamise kui ka lennuliikluse võimaliku sassiajamise kaudu. Kas multikultitegelastele siis seadused ei kehti? Loo kommentaatorid juhivad tähelepanu ka sellele, et tegu oli ettekavatsetud propagandaaktsiooniga, sest tüdrukul oli foto mehest juba lennukisse tulles kaasas, kuigi loos väidetakse, et ta sai alles pardal sellest teada.

Postimehe loost selgub, et mitte kõik reisijad tema ettevõtmist ei toetanud, vaid teda püüti ka takistada, aga toetajateks osutusid… lennukis viibivad türklased, kes on Euroopa üks suurimaid sisserändajate kogukondi. Selline on loo taust, mida ilmestab veel üks, pisut õelutsev, kuid õiglane kommentaar: “Eks seegi heategu saab ära talle kord tasutud, saada moslemi poolt vägistatud ja julmalt mõrvatud — liigne tolerantsus on saatuslik.” Neid juhtumeid, kus migrandid on vägistades ette võtnud just selliseid “Welcome, refugees!” karjuvaid lillelapsekesi, on Lääne-Euroopas kümneid.

Kogu loost aga paistavad välja nii silmnähtavad ideoloogilised traagelniidid, et muinasjutust on saamas tsirkus. Elin Ersson aga on tüüpiline feministliku ja multikultuurse Rootsi ühiskonna sünnitatud lumehelbeke.