Uued Uudised

Peaprokurör üritab veenda, et aastas on ainult kolm päeva

SAPTK piket kaitsepolitsei ja riigiprokuratuuri ees. Riigiprokuratuur

Peaprokurör Andres Parmas ütles Eesti Päevalehele, et PortoFeanco kaasuse avalikustamine, mis viis valitsuse lagunemiseni ja abielureferendumi nurjamiseni ei olnud ajastatud sihilikult. Aga ta ei ole veenev.

„Mis siis oleks teisiti olnud, kui oleksime teinud selle kaks päeva pärast hääletust? Ei ole ju mingit kindlust, et sellisel juhul oleks see referendum toimunud. Tegemist on ilmselge poliitilise manipulatsiooniga,“ vaidelb ta.

Parmas. „ Minu arust on nii EKRE kui ka teised erakonnad rääkinud, et asjad käärisid juba ammu ja oodati sobivat hetke, et koalitsioon nii-öelda kukuks. Mis seal siis vahet oleks olnud, kui see oleks olnud paar päeva hiljem? Koalitsioon oleks selle loogika järgi ka siis kukkunud. Pole ka kindel, kas viis, milliselt korraldati teema arutelu Riigikogus, oleks üldse kannatanud võimalikku põhiseaduslikkuse kontrolli. Nii et see on lihtsalt inimestele puru silma ajamine. Ja minu arvates on äärmiselt inetu, kuidas püütakse poliitilisse mängu segada prokuratuuri ja kapot, kes ei saa ennast kaitsta samamoodi lahmivalt, nagu poliitikud meile süüdistusi esitavad. Meie järgime seadust ja teeme asju lähtudes sellest, kuidas on menetluste seisukohast vaja. Meie põhjendused olid, et kuupäev valiti selle järgi, et inimesed oleksid Eestis.“

Parmas räägib valitsuse kukkumisest ja koalitsioonis valitsenud pingetest, kuid „unustab“, et kogu asi oli siiski pressikonverentsile ja vahistamistele järgnenud päeval toimunud abielureferendumi hääletuses, kus oleks hääled napilt kokku saadud.

Parmas räägib samas, et neil oli juba mitu kuud tagasi vajalik informatsioon ja otsiti  menetlustoimingute alustamiseks sobivat aega, kuid nad ei jõundud ära oodata, millal Kersti Krachtile antakse reaalselt üle kahtlustuse järgi kokkulepitud altkäemaks. Seda ei tulnudki.

„Räägitakse küll koroonaviirusest, aga neist viiest kahtlustuse saanud inimesest oli nende kuupäevade ümbruses kolm Eestist ära. Nad saabusid Eestisse suhteliselt enne kinnipidamisi, kuid juba olid meil teada konkreetsed plaanid, et osa neist lahkub kohe taas Eestist,“ lisas Parmas.

Ta lisas: „Hea küll, poliitiliselt ärev olukord, ootame ära, äärmiselt tähtis referendum… Tuletan lugejatele meelde, et on 2021. aasta. Meil on tulemas presidendivalimised, kohalikud valimised. Ja oodata siis referendumit? Millal, vabandage väga, oleks meil olnud see sobiv või hea aeg nende toimingute alustamiseks? Sellist aega ei ole olemas.“

Muidugi on see jutt jama! Aastas on ikka oluliselt rohkem päevi, kui referendum, presidendi ja kohalike omavalitsuste valimised.
Kohtumisel EKRE fraktsiooniga tunnistas Parmas, et konkreetse päeva pakkus välja kapo peadirektor Arnold Sinisalu.

Exit mobile version