Riigikogu saadik Peeter Ernits juhib tähelepanu sellele, kuidas poliitilisi oponente sildistades muudetakse kindla tähendusega mõisted lihtsalt kirveks vastase seljas.
“Kui kaugele saab oma poliitiliste vastaste sildistamisega minna? Hiljuti ilmus eesti keeles USA endise riigisekretäri Madeleine Albrighti raamat “Fašism”. Ja mida ma näen – fašismiraamatu peategelaseks on tema poliitiline vastane, president Donald Trump.
Kõige enam viiteid on registris just Trumpile. Ameerika president edestab nii Adolf Hitlerit kui Benito Mussolinit, seejärel tulevad riburada Venemaa liider Putin, Türgi president Erdogan ja Ungari peaminister Orban. Kui Albrighti uskuda, on tänapäeva kõige fašistlikumad riigid USA järel Venemaa, Poola, Ungari ja Türgi.
Fašismiraamatu autor kuulus USA presidendivalimistel Trumpi rivaali Hillary Clintoni meeskonda ja on öelnud, et Trump ei ole ohtlik mitte üksnes siis, kui ta saab presidendiks, vaid kahjulik on isegi see, et ta üldse kandideerib.
Albrightile ei meeli, et Trump toetab rahvusriike, astub välja globalismi ja migratsiooni vastu, nimetab peavoolu ajakirjanikke ebausaldusväärseks, ütleb, et valimised pole ausad ning et justiitssüsteemi tuleks korralikult rappida. Albrighti hinnangul on kõik need, kes sama moodi arvavad, fašistid.
Kuna ma olen Riigikogu president Donald Trumpi toetusrühma esimees, peaks ma seega olema Eesti parlamendi fašistliku rühmituse juht, saksa keeli “gruppenführer”. Millal tullakse minu ja meie käsi raudu panema?
Asi on enam kui tõsine. Fašism on liiga karm asi, et sellega lahmida ja oma poliitilisi vastaseid sildistada. Hoiame vähemalt Eestis sellega tagasi!”