Euroopa Liit sammub jõudsate sammudega oma kokkukukkumise suunas – ühendus, milles pannakse isegi parlamendisaadikud sõnu valima, on igati totalitaarne ja ebademokraatlik.
Nii sai Euroopa Parlamendi kodanikuvabaduste, justiits- ja siseasjade komisjoni (LIBE) ametnik noomida, kui ta kasutas komisjoni eelmise nädala istungil korduvalt mõistet “ebaseaduslik ränne”, pidades silmas inimesi, kes tulevad Euroopasse õigusliku aluseta.
Fraktsiooni esimees Claude Moraes andis talle ettekirjutuse: “Õige terminoloogia on ebaregulaarne, mitte ebaseaduslik. Sa ei ole ebaseaduslik, kuni sind pole selles süüdistatud,” ütles ta.
Komisjoni liige Taani Rahvapartei poolt Anders Vistisen küsis Claude Moraesilt selgitust, miks ei tohi öelda “ebaseaduslik”. “Sõna “ebaseaduslikud sisserändajaid” kasutatakse Lissaboni lepingus, miks ei saa me parlamendis seda öelda?” soovis Vistisen teada.
India päritolu Moraes vastas, et see on olnud parlamendi “positsioon” viimase kümne aasta jooksul. Nagu näha, määravad Euroopa Parlamendi seisukohti sisserändaja taustaga inimesed.
Anders Vistisen leiab, et on kohutav, kui Euroopa Parlament keelab teatud sõnad: “See näitab selgelt, et EL ei suuda rändega seotud probleeme lahendada. Probleemi lahendamise esimene eeltingimus on sellest rääkida. Kui me ei saa isegi vabalt rääkida ja asju oma nimedega nimetada, on meil väga pikk tee minna.”
Anders Vistisen nimetab arutelu parlamendikomisjonis “reaalsustaju puudumiseks” ja “rängaks foobiaks teatud teemade suhtes”: “See on paralleeluniversum, kus teatud hoiakud ja sõnad on keelatud, kuna need ei vasta agendale,” ütles ta. “Taani poliitikud, kes räägivad EL-i lahendustest rände valdkonnas, tunnevad seetõttu, et arutelu suukorvistamine ja probleemide eitamine on tsensuur,” ütleb ta.
Siinkohal tasub tähele panna Moraese sõnu, mille kohaselt on poliitkorrektsus europarlamendi positsioon viimase kümne aasta jooksul. Seega – kui Eesti ja teised Balti riigid astusid EL-i, oli tegu veel rahvusriikide liiduga, kuid viimase kümnendi jooksul on see muutunud vasakliberalismi pesaks, mis lubab täiesti julgelt väita – tänane Euroopa Liit ei ole enam see, millesse astumiseks andis Eesti ühiskond mandaadi 2003. aastal!
Allikas: Voice of Europe