On välja ilmunud järjekordne ideoloogiline uurimus, mis on kaheldav juba seetõttu, et selle on algatanud “mõttekoda” Praxis – sellest on ju välja kasvanud Tarmo Jüristo revolutsiooniliste madruste SALK.
BNS vahendab: “Praxise värske uuring toob esile tervishoiutöötajate hinnangu, et nii soo- kui ka seksuaalvähemused kogevad tervishoiusüsteemis ebavõrdset kohtlemist.
Tervishoiutöötajast hindas 42 protsenti, et Eesti tervishoiusüsteemis koheldakse lesbisid, geisid ning biseksuaalseid patsiente võrdselt võrreldes teistega. Samas, 23 protsenti leidis, et seksuaalvähemusse kuuluvate patsientide kohtlemine on ebavõrdne ning ülejäänud ei osanud või ei soovinud vastata või vastasid nii ja naa.”
Kui bi, gei või lesbi läheb arsti juurde, siis on ta tavaline patsient, seksuaalne sättumus ei puutu diagnoosi ja ravi osas kuidagi asjasse. Kui aga jutuks on doonorlus või nn ahvirõuged, siis seal on homoseksualismi hinnatud ka meditsiiniliselt ohuteguriks. Kui see ka kaotada, siis ega ohtlikkus poliitkorrektselt kao.
Jutuks on ennekõike transinimesed, voolavsoolised ja teised “uusseksuaalsused”. Kuidas peaks arst neid “võrdselt kohtlema”? Kui jutuks on soovahetus, siis see ongi erakorraline juhtum. Seal tuleb teha palju uurimist ja see ei ole lihtne vestlus kellelegi.
Kui arsti juurde ilmub transsooline, siis tekib arstil kasvõi läbivaatusega probleem, et millisel tasemel ta uue sooga on, kas lõikuse läbinuna või veel mitte – seda tuleb küsida, ja see ilmselt ongi piinlikkust valmistav “ebavõrdne kohtlemine”.
Eriti raske on arstil, kui tema juurde ilmub inimene, kes “tunneb” ennast teisest soost olevat, sest siis tuleb see enne selgeks teha ja siis protseduuride läbiviimine vastavalt korraldada. Ei saa ju meest, kes tunneb ennast naisena, juhatada kohe naistekabinetti, kus uuritakse tõeliste naiste hädasid.
Praxis otsib lihtsalt järjekordset “diskrimineerimist”, teades ise väga hästi, et kui seksuaalsed vähemused ilmuvad arsti juurde, siis ongi nende “muutumise” tõttu rohkem tegemisi ja protseduure, mis ei pruugi neile vähemustele liigse tähelepanu tõttu meeldida. Tervishoisüsteem pole selles süüdi ja diskrimineerimist pole seal samuti. Küll aga on SALK-ühiskonnale vaja järjekordset barrikaadi, kust kõige ja kõigi pihta tulistada.
Uued Uudised