Saate “Räägime asjast” välispoliitilises osas rääkisid Mart ja Martin Helme sündmustest Venetsueelas.
Martin Helme märkis, et Eesti peavoolumeedia ei räägi eriti sellest, kui sotsialism kuskil hädas on. Kunagi kõrge elatustasemega Venetsueelas hakati sajandivahetuse paiku ettevõtteid ja välisfirmasid riigistama, loodi sotsialistlik omandisüsteem ja nüüdseks on riigis nälg ning üle kahe miljoni inimese sealt põgenenud.
“Sotsalismi saab ehitada ainult demokraatiata ning seetõttu on Chavezi ja Maduro ajal olnud ainult valimisfarsid,” seletas Martin Helme. “Istuval võimul ehk Madurol on õnnestunud kõrgemad sõjaväelased naftatööstuse osakutega enda poole võita, kuid ka sõdurid nälgivad. Nii ongi riigis olukord, kus mitte ainult naabrid ja USA, vaid ka paljud teised tunnustavad tekkinud paralleelvalitsust.”
Mart Helme sõnul on Venemaa lubanud Venetsueelat kaitsta, samuti ka Hiina, ning sellest on välja ujunud uus vastuolu – nimelt arvatakse, et 21. sajandi peamine konflikt tekib mitte USA ja Venemaa, vaid USA ja Hiina vahel, ja nüüd oleneb palju sellest, kumba poolele läheb Moskva.
Venemaa peab Hiinaga väga palju arvestama, sest selle riigi elanikkond suundub põhjast lõunasse ja idast läände – nii on Kaug-Ida ja Siber tühjaks jäämas, hiinlased aga valguvad sinna sisse. Hiljutine Venemaa suurõppus Vostok oligi suunatud Hiina hoiatamisele. “Kui aga globalistlikult on Hiina ja Venemaa koos, siis on see USA-le ohtlik tandem,” hoiatas Mart Helme.
Martin Helme meenutas, et USA vastu on suunatud ka Macroni-Merkeli Euroopa armee, nagu Prantsusmaa president on tunnistanud. Edasi aga rääkis ta sellest, kuidas ka Briti leiboristide liider Jeremy Corbyn on Venetsueela Maduro režiimile toetust avaldanud. “Ükspuha, kus sotsialism läbi ei kukuks, ikka on keegi, kes kaasa tunneb,” nentis ta.
“Eesti padupunane meedia ei kirjuta sellest, kuidas Venetsueelas tapetakse iga kaheksa minuti järel laps ja kuidas tänu narkokaubandusele on sellest riigist saanud must mülgas – ka meil istuvad valitsuses sotsid,” jätkas Martin Helme. “Kui pikki aastakümneid on Ladina-Ameerikas olnud võimul vasakpoolsed, siis nüüd on pendel tagasi minemas, näiteks Brasiilias, kus võimule said parempoolsed eesotsas president Jair Bolsonaroga.”
Mart Helme meenutas veel, kuidas omal ajal kolisid ameeriklased jõukasse Caracasesse, nii et Harry Belafonte tegi sellest isegi ühe laulu, kuid Venetsueela tõeline edulugu hävitati hiljem sotsialistide poolt.