Kolmapäeva õhtul kogunes Narvas jõe ääres asuva punatanki T-34 monumendi hulk inimesi, tippajal oli seal sadakond autot ja politsei jälgis olukorda. Inimesed tulid sinna kuulujuttude peale, et tank teisaldatakse.
Kohaletulnute seas levis kuuldus, justkui olevat Narvas tanki demonteerimiseks valmis pandud tehnika. See informatsioon ei leidnud mingit kinnitust.
Narva linnapea Katri Raik ütles BNS-i vahendusel, et ta on olukorraga kursis ja nimetas linnaelanike kogunemist väga ärevaks märgiks. “See on kellegi provokatsioon ja tuleb otsida provokaatorit. Põhjust paanikaks pole,” sõnas linnapea.
Raik lisas, et neljapäeval koguneb vabariigi valitsus istungile, kus muu hulgas arutab nõukogude monumentide küsimust. Neljapäeval kohtuvad ka Narva linnavolikogu fraktsioonide juhid, et arutada, mida nõukogude monumentidega ette võtta.
„On kindel, et neid tankifanaatikuid tuleb sinna veel ja veel ja varsti organiseeruvad nad tanki ümber igavese valve, kaitsemeeskonna, pisikeste punarättides pioneeride rivistused lilledega jne jms. Selle asemel, et tank ära viia, alustati miskit “demokraatlikku diskussiooni. Ja see on siis tulemus,“ kommenteeris rahvuskonservatiiv Harri Kingo, kelle sõnul pole me pronkssõduri sündmustest üldse midagi õppinud.