Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rändekriis võib Saksa maksumaksjale maksma minna kuni 1 000 000 000 000 eurot

-
12.04.2018
Saksamaale võõraid kutsunud Merkelit nimetatakse juba ka rahvusvahelises plaanis Saksa rahva vastaseks kurjategijaks.
© AFP Photo/Scanpix

Tuntud Saksa majandusteadlane, Angela Merkeli endine nõunik ja IFO Majandusuuringute Instituudi  ekspresident  Hans-Werner Sinn ütleb oma autobiograafilises raamatus “Tõe otsingul”, et rändekriis võib Saksa riigile maksma minna kuni triljon eurot.

Saksamaa on alates 2015. aastast vastu võtnud 1,5 miljonit sisserändajat ja Sinn ütleb, et nood ei ole hambaarstid, juristid ega tuumateadlased, vaid enamasti alakvalifitseeritud lihttöötajad. Tema sõnul ei suuda need inimesed ka kogu oma elu jooksul Saksa heaoluriigilt saadud hüvesid tagasi maksta, vahendab Voice of Europe väljaannet Focus.

Kuigi sakslased kulutasid 2016. aastal põgenikele rohkem kui 20 miljardit eurot, on lihtne mõista, kust Sinn on võtnud triljoni euro hinnangu, kui vaadata kulutusi sisserändajate igapäevaelu toetamisel. Samas pole sinna veel arvestatud perekondade taasühinemise ja riigi turvalisuse tagamise üha kasvavad kulud.

“Majanduslikust vaatevinklist saab ja tuleb keelduda majanduspõgenikest, mis ei tähenda seda, et sisseränne peaks lõppema, kuid teretulnud on ainult need inimesed, kellest on Saksamaale ja Euroopa Liidule reaalset kasu,” kirjutab Sinn oma raamatus.

Eetiliselt tuleks Sinni arvates aidata vaid otseselt hädas olijaid, teised aga tuleks vähimagi rändekriisi reguleerimise käigus tekkinud võimaluse korral kodumaale tagasi saata, kuid Euroopa poliitikud ei taha ega suudagi seda korraldada.

Palestiina päritolu Belgia džihaadiekspert Montasser AlDe’emeh ütleb Euroopat kodusõja eest hoiatades, et on Brüsselis lastega töötades näinud, et “need lapsed elavad füüsiliselt siin, kuid vaimselt elavad nad enamasti keskajal”.

AlDe’emeh soovitab moslemivanematel “valmistada oma lapsi elama meie ilmalikus ühiskonnas”. Tema sõnul elab immigrantide noorem põlvkond kahe maailma vahel ja nende identiteediotsingutel puutuvad lapsed paratamatult kokku radikaalsete islamiideoloogiatega, mis aga on täiesti vastuolus Lääne-Euroopa väärtustega.