Omavalitsuste esindajad pahandavad riigiga, sest neile ei laiene universaalteenusega stabiilsema hinnaga elektriostu võimalus. Ometi on neilgi terav mure elektriarvete pärast.
„Meil on pikk nimekiri asutustest, kes peavad end kuidagimoodi ära majandama. Näiteks hooldekodu, mis on 100% valla oma, on väga suure elektrikuluga. Me oleme pannud katustele küll päikesepaneelid, kuid teatavasti praegusest ajast kuni märtsini need ei tööta. Nii et see kulu on kõik valla eelarvest,“ rääkis Rakvere vallavolikogu esimees Peep Vassiljev Äripäeva Lääne-Virumaa uudiste portaalile. „Samuti meie noortekad, neid on vallas kokku lausa seitse, rääkimata koolidest ja raamatukogudest ja teistest asutustest – me ei saa neid külma jätta.“
Vassiljev tõdes, et kõikide omavalitsuste maksulaekumine on eelarves planeeritust suurem, kuid see jääb alla energiakulude kasvule ja inflatsioonile. „Näiteks eelmisel kuul laekus maksutulu 9-10 protsenti rohkem, aga inflatsioon on suurusjärgus 23 protsenti. Elektrikulu ja kütus on kallinenud mitusada protsenti.“
Oma terava mure kiirelt paisuvate elektriarvete päras läkitasid Lääne-Virumaa vallad ka Tallinna. „Me arutasime neid asju VIROliga (Lääne-Virumaa Kohalike Omavalitsuste Liit) ja tegime ühispöördumise nii linnade liidule kui ka ministeeriumile. Ka teiste maakondade omavalitsused on nüüd lõpuks hakanud end liigutama. Tõtt-öelda olen ma pisut üllatunud, et see kõigile nüüd nii äkki kohale jõudis, et KOVid sellest paketist välja jäid, “ märkis Vassiljev.