Rohepöörde absurdsused jätkuvad: ajal, mil elektrihind tõuseb ja paljude elanike jaoks on kõige odavam ja praktilisem ahjuküte, kehutab riik puude , brikettide ja söe põletamisest loobuma.
Postimees kirjutab, et ahjude kütmisel on väga suur mõju piirkonna õhukvaliteedile ning seal elavate inimeste tervisele, mistõttu hakkab riik tuleval aastal maksma toetust ahjuküttest loobujatele.
Eelmisel nädalal otsustas Vilnius keelata õhusaaste piiramiseks söe ja turbabriketiga kütmise, sest need saastavad õhku tuhandeid kordi rohkem kui biomass ja keskküte. Kes sütt ja turbabrikette edasi põletavad, saavad trahvi. Eesti plaanib kütteliikide keelustamise asemel läheneda präänikuga ja hakkab maksma toetust ahjuküttest loobumiseks.
„Kindlasti ei ole plaanis ühtegi kütmisviisi ega kütust keelustada,“ kinnitas keskkonnaministeeriumi välisõhu ja kiirgusosakonna peaspetsialist Pärtel Niitaru siiski.
Kuigi enamiku Eesti soojustarbimisest tagab kaugküte, on tahkel kütusel põhinev kohtkütteseade Eestis väga levinud. Eestis on tahkeks kütuseks, mida kodumajapidamistes kasutatakse, peamiselt puit.