Rubriik: Tõrvikurongkäik 2018

Mart Helme vabariigi juubeli puhul: meil on ainult üks kodumaa, mujal oleme võõrad

Mure selle pärast, et meie väike rahvas laias maailmas ning suurte keelte hulgas pihustub, on kindlasti meie järgmise saja aasta üks väljakutseid, ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme vabariigi juubeli puhul erakonna liikmetele saadetud pöördumises.

EV100 | Siim Pohlak: astudes vastu mugavusele, ehitame üles parema riigi

Eestil on aidanud iseseisvuda ja taasiseseisvuda rahva võime mugavustsoonist välja tulla. Kui me ei taha lõpetada ajaloo prügikastis, siis võiksime Eesti 100. sünnipäeval kokku leppida, et me ei kiida edaspidi vaikides heaks mugavuspoliitikat, rumalust ja raiskamist, kirjutab EKRE juhatuse liige Siim Pohlak.

EV100 | Roland Tõnisson: Eesti Vabariik 200

Eesti rahvas on saanud olla iseseisvana pikemalt, kui oldi ajavahemikus 1918-1940. Meie iseseisvusest on saanud iseenesestmõistetavus. Ent kas on meil lootust tähistada saja pärast Eesti Vabariigi 200. sünnipäeva, küsib kirjanik Roland Tõnisson („Gosudar“, „Maarjamaa Pentagoni ja Kremli vahel“). „Küll suur on minu isamaa ja suur on minu rahvas: ta üle kõige ilmamaa mul üle kõige […]

Tõrvikurongkäik toob Vabaduse väljakule ühislaulmise ja rahvusmeelsed muusikud

Homme, 24. veebruaril algusega kell 19 toimub Tallinna vanalinnas viiendat korda vabariigi sünnipäevale pühendatud tõrvikurongkäik. Riigi juubeli puhul kannab tänavune rongkäik sõnumit „Sada aastat seljataga. Tuhat aastat veel”.

Hannes Võrno: kohtume tõrvikurongkäigus — see on meie sünnimaa iseseisvuse ühine austamine

Vabariigi 100. aastapäeval toimub Tallinnas rahvusmeelsete inimeste suur tõrvikurongkäik, millest on lubanud osa võtta ka paljud tuntud inimesed. Hannes Võrno, kes eestlastele tutvustamist ei vaja, postitas sel puhul oma blogisse loo “Tõrvikurongkäik”, mille rahvuskonservatiivne portaal tema nõusolekul ka avaldab.