MÄLUMAASTIKUD Dissident Mart Niklus meenutab oma võitlust punaterroriga: „Mis ei tapa, teeb tugevaks“

Eesti, Saated,
- Updated

Punaterroristide poliitiline vang Mart Niklus meenutab ajaloosaates seda, kuidas ta Nõukogude Liidu ohvriks langes. Saade lindistati tänavu 23. augustil, Molotov-Ribbetropi pakti sõlmimise aastapäeval, mida Niklus kutsub musta lindi päevaks ning jõuab nüüd eetrisse vastupanuvõitlemise päeva järel.

1939. aasta 23. augustil sõlmisid Venemaa ja Saksamaa MRP pakti, millega kaks suurriiki jagasid maid ja rahvaid. Mõne aja pärast ründaski Saksamaa Poolat, millest algas II Maailmasõda ning tol ajal lasteaias käinud Niklus mäletab seda aega hästi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Stagnaajal sattus ta aga poliitvangiks just MRP avalikustamise pärast, avaldades koos leedulastega Balti apelli. Juba varem tagakiusatud ja kinni pandud Niklusele pandi süüks nõukogude korra laimamine ja ta arreteeriti 1980. aastal koos kaasvõitleja Jüri Kukega. Karistuseks pandi 10 aastat vanglat ja lisaks pandi viis aastat otsa asumist. Jüri Kukk seda vangistust üle ei elanud, Niklus vabastati kaheksa aasta pärast ja on tänaseks täielikult rehabiliteeritud. Kokku on ta vangis istunud 16 aastat. Teisipäeval tähistas ta oma 86. sünnipäeva.

Saatejuht EKRE saadik Riigikogus Anti Poolamets.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused