MÄLUMAASTIKUD: Sõja järel Nõukogude mälestusmärgi õhku lasknud Ageeda Paavel: “Noored peavad olema õnnelikud, et meil on vaba riik”

Saated, Uudised,
- Updated

Uute Uudiste saatesarja “Mälumaastikud” esimeses osas jutustavad ajaloolane Anti Poolamets ja kauaaegne õpetaja ja vabadusvõitleja Ageeda Paavel seigast, kui Ageeda 1946. aasta 8. mail lasi koos kooliõega õhku mälestusmärgi “Tallinna vabastajatele”. ning mis tagajärjed sel olid. Õhkulastud ausammas asus Tallinnas Tõnismäel kohal, kuhu hiljem pandi skandaalne pronkssõdur.

Ageeda Paavel rääkis, et venelased polnud mingid vabastajad, vaid annekteerisijad, mistõttu see õhkimise otsus ka sündis, pealegi lasid punased õhku eestlaste monumente.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuigi proua pidi olema aastaid Siberis, ei ole ta kahetsenud oma tegu kordagi. “Mina armastan Eesti riiki, olgu, milline ta tahes,” ütleb Agaade. Noortele soovitab ta vaadata maailmas ringi ja siis saavad nad aru, kui hea meil elada on. “Noored peavad olema õnnelikud et neil on Eesti vabariik ja nad peavad seda kaitsma iga hinna eest.”

UU

3 commentsOn MÄLUMAASTIKUD: Sõja järel Nõukogude mälestusmärgi õhku lasknud Ageeda Paavel: “Noored peavad olema õnnelikud, et meil on vaba riik”

 • Avatar

  President Kaljulaid ega vist ka eelmisedki presidendid pole tulnud mõttele pr Paavelile Eesti Vabariigi kõrgeim võimalik riiklik aumärk anda? Tore, kui ma eksiksin. Iseasi muidugi, kas pr Paavel oleks üldse nõus aumärki vastu võtma presidentide käest, kes käivad õhkulastud okupandisamba järglasele pärgi asetamas.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Mina ei oska öelda kas noored on õnnelikud,enamasti käivad nad ringi murelike nägudega aga mina isiklikult olen küll ! Tervis on normaalne elatud aastate kohta,raha on ka piisavalt ja seda mitte tänu meie riigile.Teisest küljest polnud mu elul ka nooremas põlves häda midagi,tegin tööd ja kasvatasin last,ehitasin maja ega tegelenud vastu tuult laskmisega,et oma elu täielikult mingite abstraktsete ideede nimel ära rikkuda !

 • Avatar

  Mina armastan ka Eesti Vabariiki aga hetkel meil on see probleem et praegune riik on pigem ešti nsv. Seega siis tuleks võtta kurss iseseisvuse taastamisele ja armastama hakkame siis kui on mida armastada. Noortele ei ole mõtet hetkel moraali lugeda, nad on 700 bruto rügamisest ära väsinud ning tulevikku pole mittemingisugust. Noored vaatavad oma vanemaid ja nagu gripihooaeg välja tõi, paljudel rügajatel pole 25 aastase raske töö tulemusena isegi ühte kuupalka hinge taga et valitsuse käsul veidi aega logeleda või oma asjadeg tegeleda. Kui me ajalugu vaatame, siis Wabadussõda võideti mitte aadetega vaid hea elu pakkumisega. Wabadussõja lükkas käima maareform mis andis inimestele põhjuse sõdida. Igavene vaesusorjus võib romantiline tunduda veidi aega aga lõpuks on vaja midagi süüa ja selga panna ning siis hakkab rahvusromantiline noor väljamaa poole vaataa.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused